AI 4Factory - sztuczna inteligencja w polskim przemyśle

- Istnieje gros firm, które promują swoje produkty, jako nowatorskie rozwiązania wykorzystujące SI. W praktyce okazuje się, że bazują one jedynie na prostych metodach statystycznych do regresji, detekcji anomalii czy analizy szeregów czasowych. My opieramy nasze rozwiązania przede wszystkim o głębokie sieci neuronowe, które dla odpowiednio dużych zbiorów danych znacznie przewyższają efektywnością pozostałe algorytmy. Liczę na to, że połączenie wiedzy dziedzinowej DSR i wieloletniego doświadczenia w produkcji z naszymi kompetencjami w obszarze sztucznej inteligencji zaowocuje stworzeniem rozwiązań, które pomogą firmom spełnić wymagania na drodze do Produkcji 4.0 - mówi Staśkiewicz.

Jednym z elementów współpracy DSR i Alphamoon jest realizacja projektu AI 4Factory, w ramach którego w fabrykach wykonywane będą specjalistyczne audyty. Mają one wskazać obszary, w których wdrożenie sztucznej inteligencji przyniesie wymierne korzyści.

- W wielu firmach brakuje świadomości potencjału sztucznej inteligencji. Przychodzimy im z pomocą identyfikując obszary, w których jej implementacja przyniesie realne korzyści. Badamy przede wszystkim, jakimi danymi dysponuje klient i do czego można je wykorzystać, gdyż od tego zależy, w jaki sposób sztuczna inteligencja może pomóc. Finalnie przedstawiamy propozycję rozwiązania i jego sposób ewaluacji. W miarę możliwości prognozujemy też zwrot z takiej inwestycji - wyjaśnia ideę projektu prezes zarządu Alphamoon.

Spodziewanym efektem współpracy jest określenie obszarów w polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych, w których wdrożenie AI 4Factory przyniesie największe korzyści. Realizacja projektu ma się również przyczynić do podniesienia poziomu wiedzy na temat możliwych zastosowań SI w przemyśle i opracowania nowych rozwiązań informatycznych.

Źródło: DSR
Reportaże

Forum

Alphaplast

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-02-16

Sg_1992

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-02-11

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01