ARBURG na targach Fakuma 2021: arburgXworld i arburgGREENworld

ARBURG na targach Fakuma 2021:…

„Wir sind da.“. Na targach Fakuma w dniach od 12 do 16 października 2021 roku w Friedrichshafen. Tematem przewodnim obecności firmy ARBURG na targach w hali A3 jest "Najlepsze z dwóch światów": "arburgXworld" i "arburgGREENworld". Dowiedz się na żywo we Friedrichhafen wszystkiego o cyfrowym, zrównoważonym i tym samym efektywnym produkcyjnie przetwarzaniu tworzyw sztucznych.

arburgXworld
Na stoisku targowym firma ARBURG zaprezentuje swoje połączone kompetencje i nowe osiągnięcia w dziedzinie produktów i usług cyfrowych. Firma ARBURG inwestuje wiele know-how w portal dla klientów "arburgXworld" oraz w rozwój coraz to nowszych usług cyfrowych i funkcji, które stanowią prawdziwą wartość dodaną - jak na przykład „AnalyticsCenter“ do analizy procesów. Również nowość: W przyszłości w centralnej platformie będzie można zintegrować również maszyny i urządzenia peryferyjne innych producentów.

arburgGREENworld
Na innowacyjnych przykładach praktycznych firma ARBURG ilustruje zrównoważoną produkcję elementów z tworzyw sztucznych i ich powrót do zamkniętego obiegu materiałowego (circular economy). Obejmuje to sortowanie według rodzaju przy użyciu cyfrowych znaków wodnych („HolyGrail2.0" i „CurveCode") w ramach produkcji kubków IML i filiżanek do espresso. Prawdziwą atrakcją są „zielone" okulary przeciwsłoneczne wykonane z biopochodnego PA12, wyprodukowane w zaawansowanym urządzeniu pod klucz.

arburg-177218-juliane-hehl-fakuma-2021

Premiera targowa i innowacyjne zastosowania
Seria wtryskarek Allrounder MORE do efektywnego wtrysku wielokomponentowego będzie miała swoją premierę i po raz pierwszy będzie można ją zobaczyć na żywo. Kolejnymi najważniejszymi punktami są opracowane i produkowane w Lossburgu przekładnie planetarne z rolkami gwintowanymi oraz przyszłościowy układ sterujący GESTICA. Łącznie dziewięć eksponatów maszyn prezentuje innowacyjne zastosowania i procesy:

  • Cienkościenne kubki IML dla branży opakowań
  • Probówki do krwi i pojemniki na płyny 2K dla technologii medycznej
  • Uchwyt maski LSR
  • Elementy hybrydowe
  • Elementy wytwarzane metodą addytywną z oryginalnych granulatów tworzyw sztucznych i materiałów LSR

arburg-176917-allrounder-more-overview

Czytaj więcej:
Targi 1260

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum