Addiplast Group: Nowa gama włókien naturalnych i biopolimerów Addibio Renew

Addiplast Group: Nowa gama…

Grupa Addiplast, założona w 1986 roku, posiada obecnie 2 zakłady produkcyjne: Addiplast i Addikem w Saint Pal de Mons we Francji, wyposażone w wytłaczarki dwuślimakowe oraz mieszalniki Buss. Oba zakłady posiadają certyfikaty IATF 16949 i ISO 14001 i mają zdolność produkcyjną 30 000 ton.

Grupa od ponad 10 lat zajmuje się opracowywaniem i produkcją mieszanek wzmacnianych włóknami naturalnymi na skalę przemysłową. Obecnie asortyment Addibio Renew spełnia najwyższe wymagania rynków motoryzacyjnego, kosmetycznego, budowlanego, opakowaniowego i dóbr konsumpcyjnych. Addibio Renew uzupełnia tradycyjne linie produktów Addilene (poliolefiny), Addinyl (poliamidy), Additer (styren i poliestry), Addiflam (uniepalniacze), Additec (półprzewodniki), Addiperf (przedmieszki do tworzyw konstrukcyjnych) oraz Addibatch (koncentraty do poliolefin)

Większość europejskich włókien naturalnych, które nie są wykorzystywane w przemyśle spożywczym została przebadana w centrum badawczym Addiscience. Różne rodzaje użytych włókien pozwalają na zaspokojenie indywidualnych potrzeb zgłaszanych przez klientów w zakresie produkcji poszczególnych wyrobów (miskant, włókna drzewne, pędy winorośli, len, trzcina, celuloza itp.).

Stosowane matryce polimerowe są podporządkowane właściwościom i przeznaczeniu części z tworzywa sztucznego. Ten diagram podsumowuje zakres możliwości:

addiplast-745x520-1

Obejmuje to poliolefiny (PE, PP), biopolimery, takie jak PA11, PA10-10, PLA, PHA, PBAT i inne.

Grupa Addiplast jest w pełni zaangażowana w gospodarkę o obiegu zamkniętym, oferując obecnie rozwiązania integrujące "PCR", (surowce z odpadów pokonsumenckich) w formułowaniu związków włókien naturalnych. Tak opracowana mieszanka pozwala sprostać oczekiwaniom producentów, którzy sami kierują się oczekiwaniami konsumenta ostatecznego.

Kilka przykładów zastosowań:

Addibio Renew GHI 52028 barwiony, przeznaczony dla rynku kosmetycznego

Jest to mieszanka PP NF20, w której możliwe są pastelowe kolory. Spełnia europejskie i amerykańskie standardy żywnościowe FDA. Spełnia wymagania normy California Proposition 65 (Safe Drinking Water and Toxic Enforcement Act of 1986). Dlatego ta mieszanka jest przeznaczona głównie do opakowań pierwotnych.

Addibio Renew GEI 52009 barwiony w masie, z przeznaczeniem dla rynku motoryzacyjnego

Granulat ten od 5 lat jest w jest wykorzystywany do produkcji elementów wyposażenia wnętrz pojazdów. Lotne związki organiczne (LZO), mgławienie (fogging), zapach, odporność na zarysowania itp. są podstawowymi wymogami w przemyśle motoryzacyjnym, których spełnienie pozwala na jego stosowanie zamiast tak zwanych "tradycyjnych" mieszanek polipropylenowych z napełniaczami mineralnymi (P/E MD10, 15 lub 20). Granulat Addibio Renew GEI 52009 spełnia te wymagania.

Drugim wyzwaniem było sformułowanie tego związku w taki sposób, aby mógł być on wtryskiwany na tych samych urządzeniach, na których wtryskiwany jest PP modyfikowany napełniaczami mineralnymi.

Równie ważna dla branży motoryzacyjnej jest obniżenie wagi samochodów co ma wpływ na oszczędność paliwa podczas eksploatacji.

Wykorzystanie włókien naturalnych w pełni przyczynia się do osiągnięcia tego celu. Dlatego dla elementów konstrukcyjnych opracowano Addibio Renew GJI 53116, umożliwia on redukcję wagi do 20% w porównaniu z PPMD40 lub PPGF20.

Każda firma ma własną strategię dotyczącą ekologicznego podejścia do swoich produktów. Zespoły badawczo-rozwojowe, sprzedażowe i marketingowe Grupy Addiplast codziennie pracują, aby zaprojektować materiały jutra, które najlepiej pasują do każdej z tych strategii.

addibio-tabelka


Tworzywa modyfikowane. Mieszanki polimerowe.
 

Tworzywa modyfikowane. Mieszanki polimerowe. Kompoundy. Formułowanie, produkcja i barwienie kompoundów PA6, PA66, PA6.66, PPH, PPC, PPR, PC, ABS / PC, ABS, PBT, PPS, PPO, PLA

Czechy

Reportaże

Forum