AkzoNobel zainwestuje we Francji 20 mln euro

AkzoNobel zainwestuje we Francji…

AkzoNobel ogłosił inwestycję o wartości 20 milionów euro w celu zwiększenia i poprawy produkcji w dwóch swoich zakładach we Francji. Docelowo jednostka w Pamiers przejmie produkcję zewnętrznych farb lotniczych na Europę od zakładu w USA.

Producent wyda łącznie 15 mln euro na zakład Aerospace Coatings w Pamiers, przejęty przez AkzoNobel w ramach akwizycji Mapaero w 2019 roku. Środki zostaną przeznaczone na zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu o 50%, a także na zmniejszenie jego wpływu na środowisko oraz poprawę bezpieczeństwa procesów i warunków pracy.

Pozostałe 5 milionów euro zostanie wydane na poprawę elastyczności produkcji w zakładzie farb ściennych w Montataire, który jest jednym z najważniejszych zakładów produkcji farb dekoracyjnych w Europie.

- Inwestycje te podkreślają nasze ambicje wzrostu i potwierdzają zaangażowanie we wspieranie rozwoju gospodarczego we Francji - wyjaśnia Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel. - Projekt w Pamiers pokazuje też nasz wkład w bardziej zrównoważony przemysł lotniczy, pozwoli bowiem zwiększyć podaż wysokowydajnych produktów, które są bardziej przyjazne dla środowiska.


pamiers
Zakład AkzoNobel w Pamiers

Plany wobec zakładu w Pamiers obejmują dobudowę dodatkowych dwóch instalacji, jednej do przechowywania, a drugiej do czyszczenia i przetwarzania odpadów. Inwestycja umożliwi również firmie przeniesienie produkcji zewnętrznych farb poliuretanowych do samolotów szeroko stosowanych w Europie z zakładu w Waukegan w USA. Oczekuje się, że prace budowlane rozpoczną się do końca 2023 r., a nowe instalacje w obu lokalizacjach mają zostać oddane do użytku na początku 2025 r.

AkzoNobel zatrudnia we Francji prawie 1 500 osób i prowadzi cztery zakłady produkcyjne: Montataire (farby dekoracyjne), Dourdan (farby proszkowe), Limoges (znaczniki samoprzylepne) i Pamiers (powłoki lotnicze).