Albertina Polska na targach RubPlast Expo

Albertina Polska na targach…
VacuEasylift było jednym z bardziej interesujących rozwiązań zademonstrowanych przez wystawców podczas niedawnych targów RubPlast Expo w Sosnowcu. Można się z nim było zapoznać na stoisku firmy Albertina Polska.

Prezentowane na sosnowieckich targach urządzenie znajduje swoje zastosowanie w bliskim transporcie opakowań. Problemem, który pojawia się przy tego typu aplikacjach, to choćby manipulacja ładunkami niewygodnymi w ręcznej obsłudze: zbyt delikatnymi lub zbyt ciężkimi, posiadającymi nietypowe kształty czy duże rozmiary, które uniemożliwiają dobre chwycenie. Podnoszenie czy przemieszczanie takich ładunków, a już szczególnie bardziej skomplikowane operacje, jak np. podniesienie na dużą wysokość, wyciągnięcie przed siebie czy też przechylenie lub obrócenie sprawiają nieraz kłopoty.

Manipulatory podciśnieniowe VacuEasylift zostały stworzone jako uniwersalny system do podnoszenia rozmaitych produktów, opakowań.

System VacuEasylift zakończony jest przyssawką, a także używa podciśnienia do uchwycenia, podnoszenia i utrzymywania ładunku. Dzięki temu urządzenie nie wymaga do podnoszenia dodatkowego osprzętu hydraulicznego lub mechanicznego. Manipulator wykorzystując podciśnienie jest w stanie uchwycić i podnieść ładunek opakowaniowy dochodzący nawet do 270 kg.

Samo podciśnienie jest wytwarzane przez specjalną pompę podciśnieniową, która może być oddalona nawet do 30 metrów od aktualnego miejsca unoszenia. To ważne, bowiem dla wielu urządzeń typowe jest użycie podciśnienia do uchwycenia ładunku, natomiast sama operacja podnoszenia realizowana jest już hydraulicznie bądź mechanicznie. W przypadku VacuEasylift system używa tylko podciśnienia i to na każdym etapie działania.

Dużą zaletą pokazanych na RubPlast Expo manipulatorów jest ich dynamika pracy, która pozwala uzyskać znacznie krótszy czas transportowania produktów w stosunku do podnośników elektrycznych. Stopa ssąca bezpiecznie przenosi ładunek na miejsce aż do momentu kontaktu z podłożem. W razie braku dopływu prądu pneumatyczny zawór bezpieczeństwa powoduje powolne i kontrolowane opuszczanie ładunku na ziemię. W ten sposób podnoszenie nawet ciężkich przedmiotów jest czynnością, która nie zagraża bezpieczeństwu ani operatora, ani produktu.

Czytaj więcej: Maszyny 500 Targi 1017Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08