Albertina Polska na targach Taropak 2010

Albertina Polska na targach…
Dwie nowości dla branży opakowaniowej zaprezentowała firma Albertina Polska podczas niedawnych targów Taropak, które odbyły się w Poznaniu.

Na stoisku Albertiny można było zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami, takimi jak orientator do podawania butelek oraz napełniarka do opakowań.

Pierwsze urządzenie służy do podawania butelek ze zbiornika do orientatora, automatycznego ustawiania w linii na podajniku i automatycznego systemu do obracania opakowań do właściwej pozycji. Cechuje go krótki czas przezbrajania na inny typ opakowań oraz minimalna ilość części formatowych przy zmianie wielkości opakowania. Zmiana formatu opakowań odbywa się bez użycia dodatkowych narzędzi.

Z kolei napełniarka o nazwie Polaris 8GP to nowoczesny system napełniający powstały na bazie pomp rotacyjnych. Jest on szybki, łatwy do mycia i czyszczenia. Polaris 8GP to uniwersalny i dokładny system do napełniania butelek, puszek czy słoików. Napełniarka ma opuszczane i zamykane dysze nalewajace, zbiornik pośredni oraz posiada centralny system sterowania i dotykowy panel kontrolny. Opcjonalnie można podłączyć wagę kontrolna ze sprzężeniem zwrotnym.

Prędkość działania systemu to 3,5 tys. sztuk dla opakowań 500 ml oraz 2 tys. sztuk dla opakowań 2000 ml.

Albertina Polska na targach Taropak 2010


Czytaj więcej: Maszyny 494