Allrounder 470 Golden Electric: zautomatyzowane aplikowanie LSR

Allrounder 470 Golden Electric:…

Arburg jest pionierem w dziedzinie formowania wtryskowego płynnego silikonu. Dla branży mobilności Arburg zaprezentuje na targach Chinaplas 2024 komórkę produkcyjną skoncentrowaną wokół elektrycznego Allroundera z serii Golden Electric. Pokazana zostanie precyzyjna, ekonomiczna produkcja zaworów wykonanych z ciekłego silikonu (LSR). Roboty liniowe Flexlift 10 zaprojektowane na rynek azjatycki będą wykonywać zadania związane z obsługą.

Opierając się na swojej wiedzy w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych i LSR oraz 30-letnim doświadczeniu w automatyzacji, Arburg oferuje nie tylko niezawodne wtryskarki, ale także kompletne rozwiązania pod klucz i dostosowane do indywidualnych potrzeb we współpracy z lokalnymi partnerami.

office-bild-arb00143944-edrive-dunkler-80-60cm
Elektryczna maszyna Allrounder 470 E Golden Electric będzie produkować zawory LSR za pomocą 8-gniazdowej formy na targach Chinaplas 2024. Roboty liniowe Flexlift 10 będą wykonywać zadania związane z obsługą

Komponenty LSR odporne na ciepło i media

Elektryczna wtryskarka Allrounder 470 E Golden Electric z siłą zacisku 1000 kN, cylindrem LSR i wyposażeniem próżniowym będzie produkować zawory z ciekłego silikonu do użytku w samochodach. Materiał Elastosil (twardość Shore'a 50 A) firmy Wacker jest odporny na ciepło i media, a także znany z dobrej sprężystości i niezmiennie wysokiej wydajności. Korzystając z 8-gniazdowej formy od chińskiego partnera Gaoyuan, można wyprodukować osiem elementów LSR o wadze 0,8 grama każdy w czasie cyklu wynoszącym około 55 sekund. Wtrysk odbywa się bezpośrednio za pomocą pneumatycznego systemu zimnokanałowego. Jednostka dozująca LSR pochodzi od partnera Arburg, firmy 2KM. Liniowy manipulator Flexlift 10 delikatnie wyjmuje wypraski z formy i odkłada je na przenośnik taśmowy.

office-bild-arb00185625-flexlift-fl-10-00901
Arburg is offering the Flexlift specifically on and for the Asian market. The new linear robotic system is available with loads of 5, 10 and 15 kilograms – each with the option of one or two vertical axes.

Tylko dla Azji: Liniowy manipulator Flexlift

Firma Arburg wprowadziła roboty liniowe z serii Flexlift specjalnie na rynek azjatycki i dostosowała je do potrzeb klientów w tym regionie. Dzięki niewielkiej wysokości i teleskopowej konstrukcji nadają się one również do ograniczonych przestrzeni. Potężne serwomotory zapewniają, że pionowe osie wejścia do formy są niezwykle dynamiczne i dokładne - umożliwiając szybkie usuwanie, precyzyjne i bezwibracyjne ruchy oraz krótkie czasy cyklu. W ten sposób Arburg zaspokaja zapotrzebowanie rynku na niezawodny, szybki i precyzyjny system zrobotyzowany o korzystnym stosunku ceny do wydajności. Flexlift jest dostępny w sześciu różnych wersjach z obciążeniem 5, 10 lub 15 kilogramów oraz z opcją jednej lub dwóch osi wjazdu do formy. Flexlift 10 o udźwigu dziesięciu kilogramów będzie wykorzystywany do zastosowań targowych.

office-bild-arb00185627-flexlift-fl-10-00869
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum