Ampacet rozszerza rozwiązania do znakowania laserowego o technologię LaserMarkFlexTM

Ampacet rozszerza rozwiązania…

Firma Ampacet, światowy lider w produkcji koncentratów barwiących, przedstawia portfolio koncentratów barwiących LaserMarkFlexTM przeznaczonych do znakowania laserowego w wysokiej rozdzielczości na elastycznej folii przy użyciu technologii Nd:YAG.

Asortyment produktów niezawierających antymonu składa się z urządzeń LaserMarkFlex 1081, przeznaczonych do znakowania czarnego/ciemnoszarego, oraz LaserMarkFlex 1135, przeznaczonych do znakowania jaśniejszymi odcieniami szarości o szerszym zakresie pozwolenia na kontakt z żywnością (EC i FDA).

LaserMarkFlex, który jest w pełni zgodny z wytycznymi projektowymi obiegowego gospodarowania materiałami, umożliwia trwałe i niepodatne na fałszerstwa znakowanie monochromatyczne oraz zapewnia solidną, wodoodporną, odporną na światło i chemikalia oraz ścieranie powierzchnię. Ponieważ jest to technologia niewymagająca farby drukarskiej, nie jest konieczna żadna obróbka wstępna powierzchni, co pozwala zaoszczędzić czas suszenia i energię. LaserMarkFlex charakteryzuje się doskonałą elastycznością i umożliwia łatwą personalizację i serializację, dzięki czemu idealnie nadaje się do znakowania małych partii i układów szybkowymiennych.

Koncentraty barwiące LaserMarkFlex mogą być wykorzystywane m.in do drukowania kodów kreskowych
Koncentraty barwiące LaserMarkFlex mogą być wykorzystywane m.in do drukowania kodów kreskowych

Koncentraty barwiące LaserMarkFlex, nadające się do stosowania w jednowarstwowych i koekstrudowanych strukturach foliowych, mogą być wykorzystywane do drukowania logo, kodów kreskowych, dat ważności lub przydatności do spożycia oraz numerów seryjnych na etykietach i opakowaniach.

Więcej informacji na temat technologii LaserMarkFlex firmy Ampacet:  marketing.europe@ampacet.com" target="_blank">marketing.europe@ampacet.com