Ampacet wprowadza Organoleptic Preserver 1363 do opakowań na bazie poliolefin

Ampacet wprowadza Organoleptic…

Ampacet, światowy lider w dziedzinie koncentratów, właśnie wprowadził na rynek Organoleptic Preserver 1363, czyli wysokowydajny dodatek do wychwytywania składników powodujących niepożądane smaki w opakowaniach poliolefinowych i zabezpieczania produktów przed występowaniem nieprzyjemnego posmaku i zapachów.

Ponieważ żywność i napoje często bezpośrednio stykają się z opakowaniem, nawet niewielkie ilości czynników zaburzających właściwy smak mogą przenosić się z opakowania do produktu, co wpływa na jego właściwości organoleptyczne i obniża subiektywnie postrzeganą jakość żywności.

Organoleptic Preserver 1363 firmy Ampacet utrzymuje wysoką jakość żywności i napojów dzięki ograniczaniu wpływu określonych czynników na właściwości organoleptyczne podczas produkcji opakowań. Dzięki temu, że konsumenci chętnie spożywają dany produkt, zmniejsza się ilość marnowanej żywności.

Organoleptic Preserver 1363 nie wpływa na barwę ani właściwości optyczne produktu końcowego i sprawdza się doskonale nawet w wysokich temperaturach obróbki.

organoleptic-preserver1


Więcej informacji na temat Organoleptic Preserver 1363 można uzyskać, pisząc na adres marketing.europe@ampacet.com