Ampacet wprowadza koncentrat barwiący PEARL 368

Ampacet wprowadza koncentrat…

Firma Ampacet, światowy lider w produkcji koncentratów barwiących, wprowadziła na rynek PEARL 368, wysokowydajny organiczny koncentrat barwiący do kawitacji przeznaczony do tworzenia wysokiej jakości etykiet i nieprzezroczystych białych opakowań BOPP.

Wysoko wydajny koncentrat barwiący do kawitacji pozwala osiągnąć bardzo niską gęstość folii i wysoką wydajność przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej estetyki i całkowitej nieprzezroczystości folii. PEARL 368 zapewnia stałą wydajność kawitacji na całej szerokości wstęgi, szczególnie na dużych stelażach rozciągarek BOPP. Pozwala również na zmniejszenie zużycia organicznych środków kawitacyjnych nawet o 25% przy zachowaniu tej samej gęstości folii, w porównaniu z tradycyjnymi koncentratami kawitacyjnymi.

Biała folia BOPP jest powszechnie stosowana w przemyśle spożywczym i niespożywczym do pakowania i etykietowania. Firmy pakujące i etykietujące chcą zwiększyć wydajność poprzez optymalizację stosunku powierzchni folii do jej wagi i produkują folie perlisto-białe, wykorzystując proces podwójnej orientacji i kontrolowanej delaminacji PP w wyniku rozciągania. Taka delaminacja prowadzi do zmniejszenia gęstości folii ze względu na powstawanie w niej mikro wgłębień.

Technologia kawitacji może być oparta zarówno na mineralnych środkach kawitujących, takich jak węglan wapnia, jak i na środkach organicznych. PEARL 368 - jako organiczny koncentrat barwiący - oferuje doskonałą biel i połysk dla lepszego wyglądu półek oraz niższą gęstość folii przy jednoczesnym lepszym zachowaniu jej właściwości mechanicznych dla zoptymalizowania wydajności.

Więcej informacji na temat technologii PEARL 368  firmy Ampacet można znaleźć na stronie marketing.europe@ampacet.com

pearl