Amut na targach Plast 2015

Amut na targach Plast 2015 Podczas tegorocznych targów Plast 2015 (Mediolan, 5-9 maja) spółka Amut Group zaprezentuje nowości w swojej ofercie na stoisku o powierzchni 800 m kw. Odbywające się w trzyletnim cyklu mediolańskie targi będą dla firmy okazją do oficjalnego wprowadzenia na europejski rynek nowej marki Amut Dolci Bielloni oraz przedstawienia najnowszych osiągnięć w dziedzinie wytłaczania, recyklingu i termoformowania.

Goście firmy będą mogli między innymi zobaczyć podczas pracy nowy model maszyny do termoformowania AMP850W-GP. Wyposażone w 50-krotną formę urządzenie produkuje polipropylenowe kubki na wodę o średnicy 73,5 mm, masie 3,2 g i pojemności 240 ml. Wydajność produkcyjna wynosi ok. 110 tys. kubków na godzinę.

Koncepcja maszyny jest zgodna z najwyższymi wymogami w zakresie oszczędności energii i materiałów (niskie zużycie oraz wyposażenie w młynek do odpadków w linii). Na końcu linii znajduje się układarka do kubków wraz ze zliczaniem ich ilości.

Amut


Pion recyklingu będzie reprezentowany przez system do zrywania etykiet z butelek PET, De-labeller DLB 60, o wydajności 6000 kg/h. De-labeller to układ do wstępnego usuwania etykiet termokurczliwych typu sleeve (metodą na sucho) z całej powierzchni butelek PET. Jest to rozwiązanie służące do podniesienia wartości butelek, które w innym przypadku zostałyby przeznaczone do usunięcia. Urządzenie zrywa etykiety z butelek i zapewnia dobrą ich integralność bez uszkodzenia lub utraty szyjki. De-labeller jest też odpowiedni do pracy na początku linii do mycia butelek.

Amut


Inną propozycją targową będzie przeciwbieżna wytłaczarka dwuślimakowa, model BA92. Jest to wytłaczarka opracowana specjalnie dla zakresu produkcji EasyWood - linii firmy Amut produkujących kompozyty WPC w systemie bezpośredniego wytłaczania (wydajność od 250 do 600 kg/h). Kompozyty WPC zawierają polimer (PE, PP, PVC) oraz do 80 proc. włókien naturalnych i dodatków. Produkt ma wygląd drewnopodobny i znajduje zastosowanie w konstrukcjach, aplikacjach wewnątrz i na zewnątrz budynków. W porównaniu do drewna WPC potrzebuje niewielkiej konserwacji, ma dobrą odporność termiczną oraz starzeniową, znosi trudne warunki atmosferyczne i charakteryzuje się zmniejszoną palnością.

Kolejne urządzenie - kompaktowa linia do ciągłego termoformowania (model AKV-ITF120) - służy do produkcji folii i składa się z wytłaczarki jednoślimakowej (model EA130), głowicy szczelinowej (w konfiguracji do 7 warstw) i kalandra. Do kompaktowej linii Amut pasuje każdy model termoformierki. Wytłaczarka EA130 pozwala produkować folię o szerokości 1000 mm i grubości do 2 mm, może osiągnąć wydajność 800-1200 kg/h. Walce kalandra mają średnicę 600 mm. Linia może przetwarzać tworzywa: PP, PS i PET.

W końcu głowica do rur PVC (model TEAT 7) dla średnic do 710 mm jest stosowana do wytłaczania rur r-PVC i pozwala na uzyskanie wysokich osiągów i idealnej jednorodności grubości.

Podczas targów Plast specjalny autobus wahadłowy połączy tereny targowe z siedzibą firmy Amut Dolci Bielloni, gdzie odbywać się będą dni otwarte. Zaprezentowane zostaną dwie linie cast do folii stretch: jedna z nich produkować będzie folię stretch ręczną i maszynową (2000 mm - 7 warstw), druga zaś będzie tzw. linią jumbo (1500 mm - 5 warstw). Szczególnie interesująca i innowacyjna jest linia do folii stretch 2000 mm. Wyposażona została w sześć wytłaczarek dla zagwarantowania elastycznej produkcji, odznacza się także niepowtarzalnym designem.Technologia zaspokaja obecne trendy na rynku folii stretch, gdzie oczekuje się coraz cieńszych, a jednocześnie - coraz mocniejszych folii (tzw. super powerstretch film). Pomimo swoich niewielkich rozmiarów wytłaczarki są w stanie uzyskać wysokie wydajności i znakomite oszczędności energii.

Stoisko firmy Amut zlokalizowane będzie w hali 13 (nr B71/C72). Osoby zainteresowane spotkaniem z polskim przedstawicielem firmy proszone są o kontakt z p. Wacławem Szelągiem (e-mail: biuro@toptechnik.pl).

Czytaj więcej:
Recykling 1057
Targi 1284

Linie do wytłaczania rur, profili, folii i płyt, recyklingu, compoundingu i produkcji masterbatch, linie do dekoracji tworzyw, chillery i termoregulatory.

Polska