Angpol wprowadza na rynek nową prasę

Angpol wprowadza na rynek… Firma Angpol wprowadza na polski rynek pierwszą na świecie w pełni elektryczną i skomputeryzowaną laboratoryjną prasę.

Typ urządzenia LPE-S-20/COMP, to całkowicie elektryczna prasa, która nie zawiera hydrauliki siłowej. Posuw płyty zamykającej w górę, uzyskiwany jest napędem śruby o kulowym zarysie gwintu, obracaną momentem przekazywanym z przekładni, realizowanym silnikiem AC.

Prasa jest bardzo cicha praca. Słyszalny jest tylko szum silnika. Spełnia normy CE i inne światowe normy bezpieczeństwa.

Posiada całkowicie automatyczny system schładzania za pomocą ceramicznie izolowanych płyt chłodzących, który nie ma wpływu na płyty grzewcze. Płyty chłodzące są napędzane elektrycznie i obrócą się o 90 st., wchodząc pomiędzy gorące płyty dociskowe, gdy zachodzi potrzeba zainicjowania cyklu chłodzenia.

Angpol wprowadza na rynek nową prasę


Jeśli chodzi o automatyczne funkcje cykli prasy, to jest ich kilka. Przede wszystkim forma jest wstawiana na platformę pomiędzy płyty grzewcze. Podczas cyklu formowania gorące płyty zaciskają formę. Następnie otwierają się w celu umożliwienia wejścia płyt chłodzących pomiędzy elementy formujące. Następnie prasa zostaje zamknięta. Chłodzenie obejmuje obydwie strony formy. Podczas schładzania, płyty chłodzące dotykają tylko izolowanych części formujących, a więc uniemożliwiają schłodzenie płyt grzewczych. Po zakończeniu cyklu chłodzenia można wyjąć formę z platformy i od razu włożyć nową formę do wykonania następnej próbki.

Ekran główny pokazuje wszystkie główne dane ustawialne i odczytywalne, czyli temperaturę płyt górnych i dolnych, siłę docisku płyt w kN, odpowietrzanie (odgazowanie), czas chłodzenia, system chłodzenia.

Na ekranie dotykowym ustawiana jest temperatura wstępnego grzania formy i siła zwarcia płyt, jak i ich chłodzenie oraz czas trwania każdego etapu cyklu. Kolejny ekran służy do ustawiania odgazowania lub odpowietrzania w sekundach, które można ustawiać na wiele etapów podczas cyklu grzania. Ekran posiada przyciski do automatycznego chłodzenia płytami chłodzącymi lub ręcznego chłodzenia, jak i braku chłodzenia. Ekran graficzny w czasie rzeczywistym pokazuje również cykle prasy z aktualnymi temperaturami obydwu płyt, jak i etapy sił zwarcia.

Producentem prasy jest tajlandzka firma Labtech, której Angpol jest przedstawicielem w naszym kraju.

Poniżej najważniejsze parametry liczbowe omawianego urządzenia:


Czytaj więcej:
Prasy 14
Maszyny 595

Linie i urządzenia laboratoryjne (wytłaczarki
 

Linie i urządzenia laboratoryjne (wytłaczarki 1 i 2-ślimakowe nawet do 300 kg/godz., linie rozdmuchu i wylewania folii/arkuszy, test filtracji, mieszalniki, prasy, 2-walcarki z automatycznym rolowaniem, wytłaczarki do farb proszkowych)

Polska, 02-797 Warszawa, Al. Komisji Edukacji Narodowej 21/50

Reportaże

Forum