Antybakteryjna technologia w tekstyliach meblowych

Antybakteryjna technologia… Nexeo Solutions we współpracy z firmą Ramfil s.r.l., włoskim producentem tekstyliów i mebli zewnętrznych, oraz firmą Parx Plastics, producentem tworzyw antybakteryjnych, opracowała biokompatybilne, bezpieczne dla skóry rozwiązanie ograniczające wzrost bakterii i grzybów na meblach zewnętrznych. Rozwiązanie to, utworzone z zastosowaniem antybakteryjnej technologii Sanipolymers firmy Parx Plastics, nadaje włóknom tekstyliów właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, które pozostają aktywne przez cały czas eksploatacji produktu.

Tekstylia stosowane w meblach zewnętrznych często ulegają blaknięciu wskutek ekspozycji na wilgoć pod wpływem takich czynników, jak niekorzystne warunki atmosferyczne, brak wentylacji lub kontakt z mokrym podłożem, kostiumami kąpielowymi bądź ręcznikami. Stopniowo stały kontakt z wilgocią wywiera negatywny wpływ na kolor, jakość i czas eksploatacji mebli zewnętrznych, np. leżaków, foteli plażowych lub parasoli. Warunki te są doskonałe dla rozwoju bakterii i grzybów, co skutkuje dalszym pogorszeniem stanu tekstyliów.

Technologia Sanipolymers może być wykorzystywana w prawie niezliczonej ilości zastosowań. Jest odpowiednia dla tworzyw mających kontakt z żywnością lub materiałów do innych zastosowań objętych regulacjami, ponieważ nie przedstawia podwyższonej migracji i wykorzystuje wyłącznie dozwolone substancje.

- Od pewnego czasu poszukiwaliśmy firmy, z którą moglibyśmy współpracować w zakresie rozbudowy naszego rynku dla antybakteryjnej technologii Sanipolymers - powiedziała Michele Fiori, CTO at Parx Plastics. - Firma Nexeo Solutions włączyła się w nasz projekt od pierwszego dnia.

Firma Parx Plastics z centralą w Rotterdamie (Holandia) i laboratorium w Bolonii (Włochy) w 2014 roku została wyróżniona przez Komisję Europejską jako jeden z 3 najważniejszych start-upów technicznych w Europie.

Nexeo Solutions to największy globalny dystrybutor produktów chemicznych i tworzyw sztucznych ze scentralizowanym modelem biznesowym. Spółka posiada oddziały na całym świecie, oferuje ponad 26 tys. produktów stosowanych w wielu różnych branżach, w tym w produkcji chemikaliów, branży paliwowej i gazowej, farbach i powłokach, branży motoryzacyjnej, medycznej i produktach higieny osobistej. Firma zatrudniającą ponad 2,5 tys. osób i łączy sieć ponad 1200 dostawców ze zróżnicowaną bazą ponad 28 tys. klientów.

Firma Ramfil z centralą w Rimini specjalizuje się w branży przędzy termoplastycznej, projektowaniu i produkcji tekstyliów technicznych do mebli wewnętrznych i zewnętrznych. Należy do grupy spółek działającej w branży mebli zewnętrznych od 1916 roku.

Czytaj więcej:
Dystrybutor szerokiego asortymentu wysokogatunkowych
 

Dystrybutor szerokiego asortymentu wysokogatunkowych granulatów tworzyw sztucznych oraz elastomerów termoplastycznych

Polska, 02-182 Warszawa, Ruchliwa 15

Reportaże

Forum