Anuga FoodTec 2018 pobije nowy rekord liczby wystawców

Anuga FoodTec 2018 pobije nowy rekord liczby wystawców
W dniach od 20 do 23 marca 2018 roku podczas Anuga FoodTec, swoje wrota otworzą wiodące na świecie targi branży technologii spożywczych. W halach targowych w Kolonii pojawi się prawie 1700 wystawców.

- Anuga FoodTec będzie kontynuować swój sukces. Przewidujemy ponowny wzrost liczby wystawców o 13 procent w porównaniu z poprzednią edycją. Tym samym Anuga FoodTec, jako jedyne targi branżowe na świecie, obejmują wszystkie aspekty produkcji artykułów spożywczych - przekonuje Katharina C. Hamma, prezes Koelnmesse GmbH.

Targi Anuga FoodTec będą wyjątkowe również pod względem uczestnictwa wystawców: swoje nowości w Kolonii zaprezentują firmy z ponad 50 krajów. Oprócz licznych pokazów produktów, w tym interaktywnych prezentacji na żywo, odwiedzający mogą kolejny raz skorzystać z urozmaiconego programu kongresu i wydarzeń. Wiodącym tematem targów Anuga FoodTec 2018 będzie efektywne gospodarowanie zasobami.

Wszystko w jednym: opakowania do żywności, bezpieczeństwo żywności, przetwórstwo spożywcze, składniki żywności oraz usługi - targi Anuga FoodTec obejmują wszystkie aspekty produkcji artykułów spożywczych. Wystawcy zaprezentują rozwiązania dla wszystkich branż przemysłu spożywczego: od mleczarstwa do wyrobów mięsnych, od napojów do makaronów, od owoców i warzyw do olejów i tłuszczów. Targi Anuga FoodTec oferują zarówno indywidualne rozwiązania, jak również całościowe koncepcje obejmujące swoim zakresem wszystkie procesy i etapy produkcji.

Tradycyjnie na targach Anuga FoodTec najsilniej reprezentowana jest technologia procesów. Swoje stoiska będą posiadali prawie wszyscy liderzy i znaczące przedsiębiorstwa z branży. Jednym z wiodących tematów jest „Pakowanie żywności” - a tym samym maszyny pakujące, środki opakowaniowe, automatyzacja oraz technika sterowania i regulacji. Odwiedzający targi znajdą też wszystkie informacje dotyczące bezpieczeństwa produktów żywnościowych i zarządzania jakością. Swoje nowości zaprezentują przedsiębiorstwa specjalizujące się w technice higieny oraz produkcji urządzeń analitycznych, laboratoryjnych i pomiarowych. Hotel Boulevard w dniach od 20 do 23 marca 2018 roku będzie doskonałą sceną prezentacji dla segmentu ofertowego Food Ingredients.

Oprócz dużego zróżnicowania ofert prezentowanych przez prawie 1700 spodziewanych wystawców, gwarantowana jest również najwyższa jakość: prawie wszyscy liderzy branży potwierdzili już udział w targach. Podczas Anuga FoodTec 2018 w Kolonii zaprezentują się między innymi następujący wystawcy: Albert Handtmann, Almac, Andritz, Alpma, Auer, Barry-Wehmiller, Beckhoff, Bizerba, BluePrint, Bosch, Bruker, Bühler, Cabinplant, CFT, Della Toffola, Ecolab, Ecolean, Exxon Mobil, Festo, Frontmatec, GEA, IMA, Ishida, JBT, KHS, Konica Minolta, Kronen, Krones, Linde, Marel, Mayekawa, Metalbud, Mettler, Mohn, Mondini, Multivac, PHT, Reepack, Schubert, Schur, Sealpac, SEW, Siemens, SPX, Pöppelmann, Taghleef, Tavil, Tecnal, Tetra Pak, Trepko, Weber, Vemag, Youngsun oder Zhongy.

Targi Anuga FoodTec to ważne źródło inspiracji dla międzynarodowego przemysłu artykułów spożywczych i napojów. Odpowiednio duża jest również liczba krajów reprezentowanych w Kolonii. Obecnie wiadomo, że na targach Anuga FoodTec swoją ofertę będą przedstawiać przedsiębiorstwa z 50 krajów. Na stałym poziomie - około 60 procent - utrzymuje się udział firm zagranicznych. Po raz pierwszy na tych najważniejszych targach dostawców z branży przemysłu artykułów spożywczych i napojów pojawią się wystawcy z Egiptu, Łotwy, Nowej Zelandii i Norwegii - jest to swoiste potwierdzenie rosnącego międzynarodowego znaczenia Anuga FoodTec. Szacuje się, że od 20 do 23 marca 2018 roku targi w Kolonii odwiedzą goście z ponad 140 krajów.

Źródło: Koelnmesse GmbH