Arburg usprawnia swe maszyny

Arburg usprawnia swe maszyny Koncern Arburg wyposażył swe wtryskarki w całkowicie zamknięte jednostki zamykania zbudowane ze stali nierdzewnej, które mogą być teraz czyszczone niezwykle szybko, co wychodzi naprzeciwko wymaganiom tzw. czystych pomieszczeń w aplikacjach medycznych.

Arburg zdążył już pochwalić się, że jest jedynym na świecie producentem wtryskarek, który oferuje wspomniane jednostki w wykonaniu ze stali nierdzewnej. Tak skonstruowane maszyny przeznaczone mają być do zastosowania na błyskawicznie rosnącym rynku medycznym, który największą uwagę przy produkcji sprzętu przykłada do tzw. czystych operacji. Elektryczne wtryskarki z serii Allrounder 520 A z siłą zamykania 1500 kN mogą być wyposażana w 16 – gniazdową formę. Czas cyklu ich pracy wynosił będzie wtedy 5,8 sek.

Główną zaletą maszyn jest ich łatwe czyszczenie, które w porównaniu do konwencjonalnych maszyn ograniczono tu pod względem czasu do minimum. Powierzchnie ze stali nierdzewnej są także odporne na działanie rozmaitych agresywnych środków chemicznych stosowanych przy sterylizacji. Czyszczenie maszyny ułatwia również zastosowanie uniesionej podstawy maszyny, zabezpieczonej od strony wtrysku oraz powlekanych niklem płyt dociskowych z otworami. Jedną z korzyści powyższego rozwiązania jest skrócenie czasu przestojów maszyny.


Czytaj więcej:

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233