Arburg wystawcą na targach NPE 2024

Arburg wystawcą na targach…

Doskonałym przykładem wydajnej produkcji wysokiej jakości części z tworzyw sztucznych metodą formowania wtryskowego jest system "pod klucz" oparty na maszynie Allrounder More 2000. Dzięki aplikacji "dwukomponentowych okularów" firma Arburg (stoisko W 3743) zademonstruje na targach NPE 2024 swoją cenioną, szeroką wiedzę w zakresie wielokomponentowego formowania wtryskowego, przetwarzania LSR, automatyzacji i produkcji sieciowej. Atrakcja dla odwiedzających targi: Na stoiskach partnerskich firm Kistler (W3321), Shin-Etsu (S26055) i Adler (S31151) produkowane będą dalsze komponenty, dzięki czemu okulary będą mogły być uzupełnione o zauszniki, smycz i etui.

Produkcja gotowych do użycia dwukomponentowych okularów stanowi imponującą demonstrację rozległej wiedzy i portfolio Arburg, które obejmuje nie tylko technologię maszynową i procesową, ale także systemy zrobotyzowane, sterowanie i cyfryzację.

Dwuskładnikowe okulary jako połączenie twardych i miękkich materiałów

Maszyny Allrounder More to specjalna seria wtryskarek Arburg do wielokomponentowych form wtryskowych. formowania wtryskowego wielokomponentowego. Oferują one znacznie więcej miejsca na formy, jednostki obrotowe, przyłącza mediów i użyteczny skok wyrzutnika, a także liczne zoptymalizowane funkcje zapewniające większą łatwość obsługi i prostą konserwację. Precyzję zapewnia wysoce dynamiczna elektryczna jednostka zamykania typu toggle z energooszczędnymi, chłodzonymi cieczą serwomotorami.

Na targach NPE 2024 maszyna Allrounder More 2000 z siłą zamykania 2000 kN i dwoma elektrycznymi jednostkami wtryskowymi będzie przetwarzać płynny silikon optyczny (LSR) i tworzywo termoplastyczne (PA). Dwuskładnikowe okulary są produkowane w formie 1+1-gniazdowej w czasie cyklu wynoszącym około 85 sekund. Najpierw pionowa jednostka wtryskowa formuje ramkę wykonaną z PA. Następnie jednostka indeksująca obraca wstępnie uformowaną część do drugiej stacji. Tam pozioma jednostka wtryskowa dodaje miękką soczewkę LSR. Obsługa części jest wykonywana przez sześcioosiowego robota Yaskawa.

office-bild-more2000-177220
Allrounder More 2000 z siłą zamykania 2000 kN i dwoma elektrycznymi jednostkami wtryskowymi będzie produkował dwukomponentowe okulary na targach NPE 2024. W tym procesie obsługa części będzie wykonywana przez sześcioosiowego robota Yaskawa.

Centralny system sterowania Gestica

Oprócz dwóch jednostek wtryskowych (w rozmiarach 400 i 100), centralny sterownik maszyny Gestica programuje również bezpośrednio i szybko robota przemysłowego Yaskawa "powered by Arburg". Można również zintegrować urządzenia do kontroli temperatury i inne urządzenia peryferyjne. Obejmuje to jednostkę dozującą LSR firmy Elmet, która komunikuje się z Gestica za pośrednictwem OPC UA i interfejsu Euromap 82.3. Upraszcza to programowanie, a także monitorowanie, przechowywanie i ocenę danych procesowych.

System Turnkey "Engineered by Arburg"

Wraz z w pełni zautomatyzowaną aplikacją prezentowaną na targach, Arburg Inc. zaprezentuje również swoją wiedzę w dziedzinie turnkey na rynku północnoamerykańskim. Eksperci Arburg w USA ściśle współpracują z centralą firmy i wnoszą wszechstronną wiedzę specjalistyczną w celu znalezienia i wdrożenia kompletnych rozwiązań turnkey, dostosowanych dokładnie do specyficznych wymagań klienta. Zwiększa to jakość części, efektywność procesu, dostępność, zdolność do tworzenia wartości i wydajność produkcji. Jako generalny wykonawca, spółka zależna dba nie tylko o wdrożenie i instalację, ale także o wcześniejsze planowanie i obsługę kompletnych komórek produkcyjnych swoich klientów.

Kolejne elementy okularów na stoiskach partnerskich

Szczególnie interesująca dla odwiedzających targi jest praktyczna realizacja pomysłu produkcji dodatkowych komponentów uzupełniających okulary na trzech stoiskach partnerskich na NPE 2024:

  • Elektryczna maszyna Allrounder 370 E Golden Electric będzie produkować pasujące zauszniki do okularów wykonane z ABS na stoisku firmy Kistler (W3321). Obsługa części będzie wykonywana przez Integralpicker V. Odwiedzający będą mogli również otrzymać spersonalizowane zauszniki z własnym imieniem.
  • Uzupełniające smycze wykonane z LSR będą produkowane na elektrycznej maszynie Allrounder 470 A na stoisku Shin-Etsu (S26055).
  • Na stoisku Adler (S31151), inny elektryczny Allrounder 470 A będzie produkował pasujące etui na okulary wykonane z PP.
office-bild-more2000-glasses-2024-03-05-0447
Dwuskładnikowe okulary: Na targach NPEv2024 wtryskarka Allrounder More 2000 będzie produkować okulary wykonane z optycznego LSR, a także oprawki z tworzywa termoplastycznego (PA). Inne komponenty, takie jak zauszniki, smycze i etui na okulary, będą produkowane na stoiskach firm partnerskich.
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum