Asahi Kasei Europe dołącza do Plastics Europe Germany

Asahi Kasei Europe dołącza…

Od momentu powstania w 2016 roku europejski oddział japońskiej grupy technologicznej Asahi Kasei, Asahi Kasei Europe, opracowuje i wprowadza na rynek inżynieryjne tworzywa sztuczne i włókna, pianki cząsteczkowe i inne materiały funkcjonalne dla przemysłu motoryzacyjnego i innych obszarów zastosowań. Siedziba firmy w Düsseldorfie jest również centrum innowacji dla spółek Asahi Kasei Group w Europie.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić relacje z europejskim przemysłem tworzyw sztucznych, Asahi Kasei Europe dołączyła do Plastics Europe Germany w grudniu 2023 roku. - Jako firma chemiczna i producent tworzyw sztucznych, Asahi Kasei ma obowiązek przyczyniać się do tworzenia bardziej zrównoważonego społeczeństwa. Wymaga to nowych rozwiązań technicznych, ale także współpracy i otwartej wymiany z innymi firmami. Jesteśmy dumni, że dzięki naszemu członkostwu w Plastics Europe Germany możemy wnieść swój wkład w ekosystem napędzający innowacje w Europie - komentuje Martin Aeschlimann, General Manager Engineering Plastics w Asahi Kasei Europe.

martin-aeschlimann-asahi-kasei-europe
Martin Aeschlimann, Asahi Kasei Europe

Wiedza specjalistyczna od A do Z

Jako wysoce zdywersyfikowana firma, Asahi Kasei oferuje rozwiązania w całym cyklu materiałowym - od produkcji wodoru jako alternatywnego źródła energii, bazowych chemikaliów i materiałów pochodzenia biologicznego, po nowe innowacyjne technologie recyklingu poliamidu 66 i kompozytów z włókna węglowego. Grupa zobowiązuje się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.

- Z przyjemnością witamy Asahi Kasei Europe na targach Plastics Europe! W 2002 roku Asahi Kasei opracowała pierwszą na świecie metodę produkcji wykorzystującą CO2 jako surowiec do produkcji poliwęglanu. Obecnie 15% światowej produkcji poliwęglanu wykorzystuje tę technologię. Z mojego punktu widzenia Asahi Kasei może służyć jako siła napędowa rozwoju produktów i gatunków produktów, aby otworzyć nowe firmy i obszary zastosowań na rynku europejskim - komentuje Ingemar Bühler, dyrektor wykonawczy Plastics Europe Germany.

portrait-ingemar-buhler-plastics-europe-deutschland
Ingemar Bühler, Plastics Europe Germany