Auto z polimerowymi łożyskami firmy igus w Polsce

Auto z polimerowymi łożyskami…
Od 30 lat firma igus rozwija badania swoich trybopolimerów iglidur, które znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Chcąc uczcić 30-lecie istnienia łożysk iglidur, w lutym 2014 roku przedstawiciele firmy specjalnie przygotowanym autem wyruszyli w podróż dookoła świata, aby zademonstrować wydajność i wytrzymałość polimerowych łożysk ślizgowych. 18 stycznia reprezentacja firmy przyjedzie do Polski.

Wraz ze studentami Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Kolonii inżynierowie z firmy igus przeprowadzili modernizację małego samochodu. W 56 miejscach łożyskowania wymieniono dotychczas stosowane łożyska na łożyska polimerowe. Zamiany dokonano m.in. mechanizmie regulacji siedzeń, pedale hamulca, dźwigni zmiany biegów, hamulcu ręcznym, mechanizmie podnoszenia i opuszczania szyby, mechanizmie podnoszenia dachu, w wycieraczkach, przepustnicy i alternatorze. Dzięki modernizacji samochód stał się lżejszy i bardziej ekonomiczny; co istotne, nadal posiada bardzo ważną certyfikację TÜV.

Od lutego 2014 roku samochód przejechał Azję, Amerykę Północną i Południową, a w październiku ub.r. rozpoczął wycieczkę po Europie. Łącznie w czasie wyprawy auto przejechało ponad 70 tys. km.

Polski etap podróży będzie trwał w dn. od 18 do 25 stycznia. Przedstawiciele igus przyjadą autem do najważniejszych klientów firmy oraz zwiedzą najbardziej znane i ciekawe miejsca w Polsce.

Akcji "iglidur w trasie" przyświeca szczytny cel - za każdy przejechany kilometr w każdym państwie firma przekazuje 1 euro na cele charytatywne.

igus


Czytaj więcej: Polimery 109 Motoryzacja 325

brak
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska