BASF dołącza do Światowej Rady Przemysłu Tworzyw Sztucznych

BASF dołącza do Światowej…
BASF dołączył do Światowej Rady Przemysłu Tworzyw Sztucznych (ang. World Plastics Council, WPC), globalnej organizacji zrzeszającej kluczowych liderów przemysłu tworzyw sztucznych. WPC promuje kwestie branżowe o globalnym znaczeniu, takie jak odpowiedzialne wykorzystywanie tworzyw sztucznych, efektywne gospodarowanie odpadami czy rozwiązania dotyczące odpadów morskich.

- Prowadzenie działalności w sposób zrównoważony stanowi integralną część strategii BASF i było dla nas głównym źródłem inspiracji od momentu powstania firmy. Na przykład przekazywanie produktów ubocznych jednego zakładu jako surowców dla innego ogranicza wytwarzanie odpadów i zwiększa wydajność. Koncepcja Verbund to element tożsamości BASF - wyjaśnił Raimar Jahn, prezes Performance Materials, BASF.

- Ponadto bierzemy udział w inicjatywach poświęconych globalnym wyzwaniom i angażujących całe łańcuchy wartości, takich jak np. Operation Clean Sweep. Wdrażamy ten międzynarodowy program mający na celu zapobieganie przedostawaniu się granulatu z tworzyw sztucznych do środowiska naturalnego - powiedział Jahn. - Dołączając do WPC, chcemy jeszcze mocniej zaangażować się w tworzenie świata, który zapewni wszystkim perspektywiczną przyszłość i lepszą jakość życia.

James Seward, przewodniczący WPC i wiceprezes LyondellBasell, powitał BASF jako nowego członka wspierającego globalne wysiłki WPC na rzecz osiągnięcia zrównoważonych wyników zarówno z perspektywy przemysłu tworzyw sztucznych, jak i społeczeństwa. Według WPC przemysł podejmuje wiele działań ukierunkowanych na badanie odpadów morskich i zapobieganie ich wytwarzaniu na całym świecie w ramach deklaracji globalnych stowarzyszeń przemysłu tworzyw sztucznych na rzecz rozwiązań w zakresie odpadów morskich, którą podpisało 70 stowarzyszeń przemysłu tworzyw sztucznych z 35 krajów. Najnowszy raport z postępu działań zawiera listę 260 projektów, które zostały ukończone lub są w trakcie realizacji w różnych częściach świata.

BASF jest również członkiem Amerykańskiej Rady Przemysłu Chemicznego (ang. American Chemistry Council) oraz Stowarzyszenia Producentów Tworzyw Sztucznych PlasticsEurope, które są członkami stowarzyszonymi WPC i pracują na rzecz bardziej zrównoważonej i zasobooszczędnej gospodarki o obiegu zamkniętym. WPC nie zastępuje krajowych ani regionalnych stowarzyszeń przemysłu tworzyw sztucznych. Organizacja koncentruje się na kwestiach wymagających rozwiązań globalnych lub co najmniej wieloregionalnych. Z perspektywy firmy takiej jak BASF, obecnej na wszystkich rynkach, takie szeroko zakrojone działania można realizować we wszystkich regionach, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym i istnienia czystszego jutra.

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu), lakiery oraz katalizatory samochodowe. Funkcjonują tu m.in. zakłady w Środzie Śląskiej koło Wrocławia (katalizatory), w Myślenicach koło Krakowa oraz centrum dystrybucyjno-logistyczne w Śremie koło Poznania. Pod koniec 2016 roku - dzięki nabyciu firmy Chemetall - BASF Polska ponownie poszerzyła zasięg. W ciągu ostatnich trzech lat zespół BASF Polska powiększył się dwukrotnie. Dziś firma zatrudnia blisko 800 pracowników, a wartość naszej sprzedaży za 2016 rok wyniosła 778 mln Euro.

Źródło: BASF


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska


Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08