BASF rozwija technologię superchłonnych polimerów

BASF rozwija technologię superchłonnych…
W ciągu najbliższych kilku lat BASF planuje zainwestować do 500 mln euro w rozwój technologii superchłonnych polimerów, stosowanych w pionie środków do pielęgnacji i higieny osobistej. Superchłonne polimery są w stanie wchłonąć i zatrzymać niezwykle dużą ilość płynu w stosunku do ich własnej masy. Są stosowane jako główny element pieluch dla niemowląt, produktów dla osób dotkniętych inkontynencją oraz środków higienicznych dla kobiet.

Superchłonne polimery Saviva, efekt dziesięciu lat pracy naukowców BASF, wejdą na rynek pod koniec 2016 roku. Polimery Saviva charakteryzują się nowatorskim mechanizmem rozprowadzania płynu - składają się z kulistych cząsteczek z mikroporami, dzięki czemu sprawdzają się jako materiał stosowany wewnątrz pieluch. Zostały kompleksowo przetestowane w laboratoriach, w prototypach pieluch oraz przez odbiorców końcowych w ramach testów użytkowych.

- Dzięki doskonałym wynikom dotyczącym absorpcji oraz miękkości produkt Saviva stanowi innowacyjną platformę dla rozwoju nowych rozwiązań w zakresie higieny - powiedziała Teressa Szelest z firmy BASF. - To wysoce skuteczny element umożliwiający opracowywanie projektów pieluch przyszłych generacji, oferujących nowy poziom komfortu i suchości.

Zdolności produkcyjne BASF w zakresie superchłonnych polimerów sięgają 590 tys. ton. Planowane inwestycje mają pozwolić na szybkie wprowadzenie nowego produktu na rynek.

- Firma BASF opracowała strategię reorganizacyjną, aby szybko i efektywnie wprowadzić tę przełomową innowację na rynek - mówi Michael Heinz, członek zarządu BASF SE. - Aby czas wprowadzenia na rynek był jak najkrótszy, firma BASF rozbuduje i zmodyfikuje już istniejące zakłady produkcyjne.

Pierwsza tura reorganizacji istniejących zakładów rozpocznie się w Europie, a niedługo potem zreorganizowane zostaną fabryki w Azji i w obu Amerykach.
Istniejące obiekty w przyszłości będą mogły produkować zarówno nowe polimery, jak i obecnie już wytwarzany produkt HySorb.

Czytaj więcej: Polimery 109 Technologie 532

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska