BASF wprowadza ofertę katalizatorów i adsorbentów PuriCycle

BASF wprowadza ofertę katalizatorów…

BASF wprowadza do swojej oferty PuriCycle - nową linię zaawansowanych, wysokowydajnych produktów do oczyszczania najbardziej złożonych materiałów z tworzyw sztucznych poddawanych pirolizie. Linia PuriCycle obejmuje nowe katalizatory i adsorbenty opracowane w celu selektywnego usuwania lub przekształcania szerokiej gamy zanieczyszczeń w olejach pirolitycznych oraz umożliwienia dalszego przetwarzania strumieni tworzyw sztucznych pozostających w obiegu. Produkty PuriCycle mogą pomóc klientom spełnić przemysłowe standardy dotyczące zgodności kompozytowej, skorzystać z wydajnych rozwiązań w zakresie oczyszczania i modernizacji oraz zwiększyć ich elastyczność w procesie recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych.

Środki PuriCycle oczyszczają oleje pirolityczne - wtórny surowiec otrzymywany w wyniku chemicznego recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych, który jest wykorzystywany w procesie produkcji nowych tworzyw sztucznych na początku łańcucha wartości. Oczyszczanie olejów pirolitycznych otrzymywanych z odpadowych tworzyw sztucznych należy do najbardziej wymagających pod kątem technicznym zadań w procesie recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych. Zanieczyszczenia w postaci halogenów, azotu, tlenu i związków siarki, ale również wyższe poziomy składników reaktywnych, takich jak dieny, komplikują dalsze wykorzystanie i nakładają ścisłe ograniczenia na dalsze przetwarzanie takich strumieni w produkcji nowych materiałów.


puricycle

- Gama produktów PuriCycle daje nam duże możliwości dokonania zmian w zakresie recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych i umożliwia wykorzystanie ich w obiegu zamkniętym. Zdolność produktów z linii PuriCycle do oczyszczania najbardziej wymagających strumieni oleju pirolitycznego stanowi istotny wkład w zamknięcie obiegu tworzyw sztucznych poprzez minimalizację ilości odpadów i ostatecznie otwiera drzwi do wykorzystania nowych surowców w przemyśle chemicznym - powiedział Detlef Ruff, Starszy wiceprezes ds. katalizatorów procesowych w BASF.