BGS - ekspert w dziedzinie promieniowania rozbudowuje wydajność zakładu w Bruchsal

BGS - ekspert w dziedzinie…
Po półtorarocznej budowie spółka Spółka BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG z siedzibą w położonym nieopodal Kolonii mieście Wiehl, uruchamia w swoim zakładzie Bruchsal niedaleko Karlsruhe, najnowocześniejszą aparaturę do promieniowania gamma tego typu.

Wyjątkowe wyzwania w trakcie rozbudowy wyposażenia polegały na kompleksowych rozwiązaniach technicznych i dotyczyły skomplikowanej procedury wydawania zezwoleń, która wymagała wiele czasu i przygotowań. Aparatura przeprowadza sterylizację produktów na potrzeby techniki medycznej, biotechnologii, materiałów przeznaczonych do miejsc sterylnych oraz materiały do pakowania, sprawiając że są one bezpieczne do użytku w wymienionych wrażliwych obszarach.

Ekspert w zakresie promieniowania zainwestował w rozbudowę zakładu łączną kwotę 15 milionów euro.Dla BGS jako dla największego dostawcy tego rodzaju w Niemczech ta inwestycja to kamień milowy w historii firmy.

- Cieszymy się, że dzięki temu trudnemu projektowi możemy w krótkim okresie czasu zapewnić naszym klientom niezbędną wydajność - mówi, wyraźnie zadowolony, dyrektor zarządzający dr Andreas Ostrowicki.

Andreas Ostrowicki


Aparatura jest w stanie wyprodukować 80 000 palet sterylnych produktów w ciągu roku.Produkty poddawane są promieniowaniu na paletach do transportu, a po wskazanej procedurze są niezwłocznie przygotowywane do użycia.BGS ma oprócz głównej siedziby w Wiehlu (koło Kolonii nad Rynem) również filie w mieście Bruchsal oraz kolejny zakład w Saal (an der Donau).Ta średniej wielkości firma, zajmująca czołową pozycję na rynku, aktualnie zatrudnia ogółem ponad 170 pracowników.

Wiara w region

- Bruchsal ma doskonałe położenie logistyczne, w środkowej części Badenii-Wirtembergii, która jest ośrodkiem techniki medycznej.Był to powód, który zadecydował o rozbudowie zakładu“, tłumaczy dr Ostrowicki. O wyborze tego ośrodka zaważyło też bezpośrednie sąsiedztwo Szwajcarii i Francji. Podczas realizacji projektu konstrukcji BGS korzystała z aktywnego wsparcia miasta Bruchsal.

BGSSieciowanie promieniowaniem wyrobów z tworzyw
 

Sieciowanie promieniowaniem wyrobów z tworzyw sztucznych, sterylizacja promieniowaniem wyrobów medycznych, zwiększanie odporności na zużycie wyrobów z tworzyw sztucznych

Niemcy