BOPS wprowadza do oferty polimery pochodzące z recyklingu

BOPS wprowadza do oferty polimery…

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. ("BOPS") powiększyła ostatnio portfolio oferowanych przez siebie produktów o gatunki polietylenu dużej gęstości (HDPE) Hostalen QCP oraz polipropylenu (PP) Moplen QCP, które pochodzą z recyklingu mechanicznego poużytkowych odpadów konsumenckich i są wytwarzane przez Quality Circular Polymers ("QCP") - firmę joint venture pomiędzy LyondellBasell and SUEZ, zajmującą się recyklingiem wysokiej jakości tworzyw sztucznych. 

- W związku z transformacją związaną z gospodarką o obiegu zamkniętym i unijną Strategią dla Tworzyw Sztucznych, nasi klienci coraz częściej poszukują wysokiej jakości poliolefin pochodzących z recyklingu poużytkowych odpadów konsumenckich - powiedział Jaap Rabou, prezes zarządu BOPS. - Jesteśmy wiodącym dostawcą rozwiązań poliolefinowych dla naszych klientów operujących na polskim rynku. Włączenie portfolio produktów QCP do naszej szerokiej oferty zawierającej poliolefiny oryginalne, wzmocni naszą rynkową pozycję i pozwoli jeszcze lepiej reagować na potrzeby współpracujących z nami przetwórców - dodał Jaap Rabou.

PP Moplen QCP oraz HDPE Hostalen QCP

BOPS oferuje gatunki PP Moplen QCP, które mogą być użyte do produkcji wyrobów wtryskiwanych oraz polimery HDPE Hostalen QCP do wytłaczania z rozdmuchem. 

Przykłady zastosowań PP Moplen QCP:

  • Zamknięcia
  • Pojemniki i wiaderka przemysłowe
  • Duże pojemniki do  produktów nieżywnościowych.

Przykłady zastosowań HDPE Hostalen QCP:

  • Butelki
  • Profile
  • Bezciśnieniowe rury osłonowe do zastosowań nieżywnościowych.

Moplen i Hostalen są znakami towarowymi LyondellBasell.

Źródło: Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o.