B&R na targach K w Düsseldorfie

B&R na targach K w Düsseldorfie… Na targach K w Düsseldorfie firma B&R zaprezentowała kompletną ofertę rozwiązań automatyzacji dla przetwórstwa tworzyw sztucznych. Modułowość systemu B&R pozwala na dobre dopasowanie konfiguracji do potrzeb aplikacji. Takie kompetencje są niezwykle pożądane na rynku, bowiem każdego roku produkowanych jest na całym świecie ponad 20 tys. maszyn do obróbki tworzyw sztucznych ze sterowaniem firmy B&R.

Kompletny system z jednego źródła

Automation Studio, środowisko programistyczne B&R, oferuje optymalne wsparcie projektującym modułowe maszyny i systemy. W bibliotekach technologicznych oprogramowania dostępne są najważniejsze funkcje, wykorzystywane w branży tworzyw sztucznych. Dzięki nim można w łatwy sposób poradzić sobie z najbardziej złożonymi procesami.

Wykorzystanie funkcji zintegrowanego sterowania hydrauliką eliminuje konieczność stosowania dodatkowych drogich urządzeń, a zintegrowanie robota lub funkcji pick-and-place w szafie elektrycznej maszyny gwarantuje znaczącą redukcję kosztów.

Standardowe pakiety dla wytłaczarek i wtryskarek sprawiają, że również uruchomienie jest przeprowadzone skuteczniej. Dodatkowo, B&R  zaprezentowała w jaki sposób można wykorzystać zaawansowaną technologię ekranu wielodotykowego do łatwej i bezpiecznej obsługi wtryskarek.

Powerlink - gwarancja wydajności dla maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Sieć czasu rzeczywistego Powerlink, bazująca na przemysłowym Ethernecie, od wielu lat ma już ugruntowaną pozycję na rynku. Ta zaawansowana technologia - standaryzowana według kryteriów IEC - pozwala na to, by otwartą platformę połączyć w jedno zintegrowane rozwiązanie automatyzacji w celu osiągnięcia korzyści wynikających z kompletnego rozwiązania.

Wbudowana efektywność energetyczna

Efektywne wykorzystywanie energii zaczyna się już w fazie projektowania maszyny. Narzędzie programistyczne Automation Studio pozwala na łatwą konfigurację urządzeń mechatronicznych i optymalizację doboru napędów. Na targach K, B&R zaprezentowała efektywne energetycznie rozwiązania napędowe dla maszyn przetwórstwa tworzyw sztucznych, które również w znacznym stopniu redukują ilość miejsca potrzebną w szafie elektrycznej.

B&R na targach K


Zwiększona konkurencyjność z optymalizacją produkcji

Fabryka generuje wiele informacji, które - jeśli zostaną zebrane i efektywnie wykorzystane - mogą przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw w branży tworzyw sztucznych. W Düsseldorfie B&R przedstawiła APROL Factory Automation - system do zbierania i ewaluacji danych produkcyjnych, stanów maszyn i zużycia energii.

Czytaj więcej:
Targi 1280

Reportaże

Forum