Barierowe folie opakowaniowe w odpowiedzi na GOZ

Barierowe folie opakowaniowe…

Innovia Films wprowadza nową folię, pierwszą z rodziny przezroczystych folii barierowych BOPP, o nazwie Propafilm Strata SL. Folia została opracowana, jako rozwiązanie mono-materiałowe lub na potrzeby laminatów przyjaznych dla recyklingu szczególnie tam, gdzie istnieje struktura odzysku i przetwarzania folii polipropylenowych.

Przeprowadzone ostatnio inwestycje technologiczne pozwoliły nam wyprodukować całkowicie nową folię o unikatowych właściwościach barierowych. Folia Strata SL posiada bardzo efektywną barierę na aromaty, oleje mineralne oraz tlen nawet dla wysokich poziomów wilgotność względnej. Wydłużając w ten sposób przydatność produktu do spożycia i zmniejszając dzięki temu odpady żywnościowe - wyjaśnia Alasdair McEwen, Global Product Manager Packaging z firmy Innovia Films.

Z uwagi na fakt, że folia jest przezroczysta pozwala to pokazać zapakowany produkt, co obecnie jest rosnącym trendem w sektorze spożywczym. Ta błyszcząca folia jest dopuszczona do kontaktu z żywnością i jest wolna od chloru.

- Wszystkie nasze próby z folią SL w trakcie fazy jej rozwoju były bardzo pozytywne. Folia sprawdza się tak, jak oczekiwaliśmy, zarówno na maszynach pakujących, jak i podczas druku. Część z naszych odbiorców prowadzi obecnie testy przechowalnicze, aby potwierdzić przydatność folii na potrzeby ich produktów, co przyniesie konkretne rezultaty dla nas. Głównymi rynkami dla folii SL są: batony zbożowe, ciastka, przekąski, bakalie, jak również rynek kawy i herbaty. Folia idealnie wpisuje się w obecny kierunek recyklingu oraz gospodarki o obiegu zamkniętym. Pracujemy nad kolejnymi foliami, które będą posiadać jeszcze większe poziomy barierowości - dodaje McEwen.

Źródło: Innovia Films