Basell Orlen Polyolefins wprowadza polipropylen Stretchene

Basell Orlen Polyolefins wprowadza polipropylen Stretchene
Spółka Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż wprowadza innowacyjne produkty z asortymentu firmy LyondellBasell. Są to nowe gatunki polipropylenu Stretchene RP1685 i RP1903. Cechują się doskonałymi właściwościami, które z powodzeniem można wykorzystać w produkcji opakowań przeznaczonych do zastosowań konsumenckich i wytwarzanych metodą wtrysku z rozdmuchem (ISBM).

- Zgodnie z oczekiwaniami klientów, gatunki te pozwalają na wytwarzanie szerokiej gamy wyrobów i są doskonałą alternatywą dla innych materiałów, przede wszystkim w zakresie sztywności, wysokiej przezroczystości, wytrzymałości mechanicznej oraz wysokiej produktywności - tłumaczy Agnieszka Rejnowicz z firmy Basell Orlen Polyolefins.

Gatunki Stretchene to innowacyjne i alternatywne rozwiązanie w odniesieniu do takich typowych materiałów jak PET oraz szkło.

nowy gatunek polipropylenu Stretchene

Opakowania wytwarzane w technologii ISBM przy użyciu gatunków Stretchene nadają się m.in. do jogurtów do picia, mleka świeżego i o przedłużonym okresie przydatności, chemii gospodarczej, suchych pudrów, świeżych owoców, świeżych zup i sosów, wody niegazowanej, farb wodnych oraz kosmetyków.

Stretchene RP1685 i RP1903 - podstawowe właściwości

Stretchene RP1685 i RP1903 - podstawowe właściwości


nowy gatunek polipropylenu Stretchene


Stretchene RP1685 i RP1903 - porównanie z tradycyjnymi materiałami

Stretchene RP1685 i RP1903 - porównanie z PET i szkłem