Białe opakowania rPET100 do nabiału, gorących napojów i gotowych posiłków

Białe opakowania rPET100 do…

Starlinger viscotec, oddział austriackiego dostawcy maszyn Starlinger & Co GmbH, opracował nowy, w pełni przetwarzalny materiał do produkcji opakowań nabiału oraz produktów pasteryzowanych. Materiał rPET100 łączy korzyści recylatu PET wynikające dla środowiska z łatwością obróbki materiału, stwarzając nowe możliwości w zakresie opakowań o obiegu zamkniętym.

Opakowania żywności stosowane do nabiału, gorących napojów, zup błyskawicznych oraz gotowych posiłków muszą wytrzymywać wysokie temperatury podczas procesu produkcji i spożywania. Ponadto, produkty nabiałowe wymagają opakowania o optymalnym przenikaniu światła i gazów, aby zapewnić dłuższą trwałość przechowywania. Nowy rPET100 łączy w sobie te korzyści i dodaje kolejną: jest odporny na ciepło, wykonany z monomateriału, a biała barwa chroni produkt przed światłem UV. Po użyciu opakowanie można w 100% poddać recyklingowi, ponieważ nie zawiera domieszek innych polimerów. 

Tacki, kubki i pojemniki na żywność wykonane z rPET100 stanowią zrównoważoną alternatywę dla jednorazowych pojemników wykonanych z takich materiałów jak polipropylen (PP) czy polistyren (PE). Poużytkowy PET spełnia wszystkie wymogi Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Żywności po dogłębnym oczyszczeniu z użyciem technologii Starlinger viscotec. PET/rPET cechuje się nadzwyczajnymi właściwościami materiałowymi, zachowywanymi po procesie przetwarzania, dzięki czemu PET spełnia wymóg obiegu zamkniętego. 

Wprowadzając nowy materiał rPET100, firma Starlinger viscotec wciela w życie zasadę gospodarki cyrkularnej "od kołyski do kołyski" (ang. cradle to cradle). Użycie przetworzonego PET w opakowaniach pozwala na znaczne ograniczenie emisji CO2. Dla rPET100 możliwe jest przetworzenie do 100% materiału, umożliwiając właścicielom marek i przetwórcom tworzenie prawdziwie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. Nowy materiał rPET100 zapewnia znacząco mniejszy ślad CO2, ponadto w całości podlega recyklingowi. 

Linie do produkcji folii rPET zaprojektowane przez Starlinger viscotec cechują się wyśmienitą jakością przy wysokim poziomie wskaźnika mocy produkcyjnych. Przetwórcy korzystający z wyposażenia Starlinger viscotec są w stanie produkować folie rPET100 bez wprowadzania zmian w konfiguracji istniejących instalacji. Producenci opakowań doceniają właściwości materiałowe folii rPET100, zapewniające wysokie wykorzystanie po wprowadzeniu drobnych zmian w instalacjach do termoformowania. 


rpet-circle

Źródło: KF Technologie

Ekstrudery, termoformierki, materiały do
 

Ekstrudery, termoformierki, materiały do termoformowania, linie do laminacji, powlekania oraz rozwiązania bio

Polska

Reportaże

Forum