Boehringer Ingelheim wybiera rozwiązanie NiceLabel

Boehringer Ingelheim wybiera…

Firma farmaceutyczna, Boehringer Ingelheim, wybrała NiceLabel, wiodącego światowego producenta oprogramowania do projektowania etykiet i systemów zarządzania etykietami, do pomocy w stworzeniu globalnego znormalizowanego procesu etykietowania.

Boehringer Ingelheim wcześniej zdecydowała się wprowadzić globalny system SAP we wszystkich zakładach w celu usprawnienia działalności. W związku z tym rozsądnym rozwiązaniem było wdrożenie globalnego systemu etykietowania w celu osiągnięcia płynniejszej integracji ERP, ułatwienia zmian etykiet i zwiększenia wydajności operacyjnej. System zarządzania etykietami LMS firmy Nice Label spełnił oczekiwania.

Boehringer Ingelheim wykorzystuje pełne spektrum funkcjonalności w systemie LMS firmy NiceLabel, w tym wbudowany moduł do projektowania szablonów etykiet. System zarządzania dokumentacją w tym narzędziu umożliwia zastąpienie przeprowadzanych ręcznie procedur kontroli jakości całkowicie zdigitalizowanym procesem zapewnienia jakości. 

Firma zyskuje bezpieczeństwo, przepływy pracy zatwierdzania oraz dostęp do pełnej historii zmian w etykietach oraz do historii drukowania. LMS jest również zintegrowany z systemem ERP firmy Boehringer Ingelheim, SAP ECC, który zapewnia gigantowi farmaceutycznemu scentralizowany sposób aktualizowania informacji na etykietach.

Dzięki wdrożeniu LMS firma Boehringer Ingelheim może teraz przetwarzać żądania zmiany etykiet znacznie szybciej niż kiedyś. Teraz, gdy przepływ pracy w zakresie zapewniania jakości jest zintegrowaną częścią systemu zarządzania etykietami, Boehringer Ingelheim może zaoszczędzić cenny czas i zasoby wcześniej przeznaczane na ręczne zadania związane z zapewnianiem jakości. Firma Boehringer Ingelheim skorzystała również z pakietu NiceLabel ABAP (złącze SAP), który upraszcza i przyspiesza integrację. 

 - Wspaniale jest zobaczyć, jak Boehringer Ingelheim naprawdę wykorzystuje pełne spektrum naszego systemu zarządzania etykietami. Ma duże doświadczenie w wyborze najlepszych systemów informatycznych, dlatego cieszymy się, że wybrała NiceLabel jako globalny system etykietowania - skomentował Ken Moir , wiceprezes ds. marketingu w NiceLabel.

Początkowo Boehringer Ingelheim wdrożyła LMS w swoich zakładach produkcyjnych w Ingelheim w Niemczech i Sant Cugat w Hiszpanii. Z czasem planuje ekspansję na inne regiony na całym świecie. Następne projekty będą realizowane w Dortmundzie w Niemczech i Koropi w Grecji. Oba wdrożenia są planowane dla procesów nieprodukcyjnych, np. zarządzanie magazynem i jakością.

boehringer-imageCzytaj więcej:
Etykiety 132
Medycyna 148