Bogucki Folie: nowa linia za 7 mln euro

Bogucki Folie: nowa linia…

Podczas tegorocznych targów Plastpol, firma Bogucki Folie, polski producent folii, podpisała umowę zakupu linii produkcyjnej z niemieckim producentem wytłaczarek, firmą Reifenhauser. Instalacja wartej 7 milionów euro linii do produkcji folii barierowej potrwa około roku.

- Ten zakup zwiększy dwukrotnie produkcję, ważne jest zabezpieczenie łańcucha dostaw. Musimy mieć oddzielną linię, w pełni zdolną do przejęcia produkcji. Ten krok pozwala nam zostać liderem produkcji folii barierowych w Polsce iw tej części Europy – mówi Andrzej Bogucki, prezes Bogucki Folie. - W przyszłości rozważamy wejście na inne rynki; rynki takie jak Litwa, Ukraina, Łotwa, Estonia, a w przyszłości nawet Białoruś. Możliwymi celami są dla nas również rynki „południowe”, czyli Rumunia, Bułgaria i Chorwacja.

Bogucki Folie to rodzinna firma założona w roku 1983. Początkowo działalność koncentrowała się wyłącznie na zgrzewaniu toreb reklamowych. Obecnie głównym profilem działalności firmy jest produkcja folii termokurczliwych z nadrukiem, w którym to sektorze przedsiębiorstwo posiada około 50-procentowy udział w krajowym rynku.

- W tej chwili produkujemy ok. 3 000 ton folii miesięcznie., w tym ok. 800 ton folii barierowej. Decyzja o zwiększeniu produkcji o około 1000 ton folii barierowej miesięcznie znacząco zwiększy jej podaż, i to nie tylko na rynku polskim - zaznacza prezes Bogucki.


- Uważam, że polski rynek jest ważny. Widzimy, jak szybko się rozwija, głównie po liczbie inwestycji, których polscy przedsiębiorcy dokonali w ostatnich latach - mówi Ulrich Reifenhäuser, CSO Reifenhauser Group. - Przewiduję, że wkrótce Polska stanie się istotnym krajem dla niemieckiego przemysłu przetwórczego. Różnice kosztowe w zużyciu energii i logistyce sprawiają, że polskie wyroby z tworzyw sztucznych są konkurencyjne i mogą wkrótce podbić rynek niemiecki.

- Produkcja wielowarstwowej folii barierowej na zamówionej linii będzie odbywać się za pomocą 11 wytłaczarek - zdradza Katarzyna Kur z firmy Bogucki Folie, odpowiedzialna za szczegóły techniczne umowy. Folia produkowana na tej linii będzie służyła do przedłużania terminu przydatności świeżych produktów spożywczych.

Podpisanie umowy pomiędzy Bogucki Folie a firmą Reifenhauser