Boy - idealne zastosowania na targach Plastpol

Boy - idealne zastosowania…

Polski zespół przedstawicieli marki Boy podczas targów - 1.Plastcompany - był wysoce usatysfakcjonowany tegorocznymi targami tworzyw sztucznych Plastpol w Kielcach. Firma, która zajmuje ugruntowaną pozycję na polskim rynku tworzyw sztucznych, zaprezentowała w sumie cztery maszyny do formowania wtryskowego w dniach od 28. do 31. maja 2019 roku.

- Wiele technicznych dyskusji na naszym stanowisku, z polskimi użytkownikami marki Boy, wykazało iż są oni nastawieni na bardziej zaawansowane rozwiązania. Goście byli bardzo entuzjastycznie nastawieni do jednostek wtryskowych - komentuje Tomasz Zahorski, Dyrektor Zarządzający poznańskiego oddziału reprezentującego markę Boy. - W połączeniu z agregatami dostawnymi do wtrysku konwencjonalne wtryskarki mogą zostać ulepszone do maszyn dwu- a także wielokomponentowych.

Odpowiednio wyposażone maszyny stały się jednym z magnesów na odwiedzających targi Plastpol. Połączenie maszyny Boy 60 E ze wspomnianym wyżej agregatem dostawnym 2C S zaowocowało produkcją zgrabnych i praktycznych końcówek do nalewania wina.

W pierwszej kolejności następował wtrysk prefabrykatu z przezroczystego tworzywa NAS 30 (SMMA), umieszczonego kolejno w drugiej formie, celem obtrysku z TPE (elastomeru termoplastycznego) za pomocą agregatu dostawnego. W pełni zautomatyzowany system, zajmujący zaledwie 6,7 m2 powierzchni został zaopatrzony w siatki bezpieczeństwa a komunikacja między aparatami odbywała się za pomocą złącza Euromap 78.

Wtryskarka Boy XXS - o sile zamykania formy wynoszącej 63 kN, najmniejsza wtryskarka dostępna w ofercie producenta Boy - oraz Boy 35 E dopełniły pomyślnie przebiegającą wystawę produktów marki Boy na tegorocznym Plastpol-u. Prężnie rozwijający się
w Polsce sektor tworzyw sztucznych od lat oferuje wiele handlowych okazji. Targi Plastpol 2019 zademonstrowały, iż stopień specjalizacji producentów stale rośnie. Zarówno agregaty dostawne jak i Boy XXS zaimplementowane przez firmę Boy do swojego repertuaru przyczyniły się do sukcesu podczas tegorocznej edycji targów Plastpol.

Źródło: Boy


Czytaj więcej:
Targi 1252

Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie
 

Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie przez rozdmuch, Dozowanie, Suszenie, Przetwórstwo EPS XPS, Mieszanie, Manipulatory, Transport materiału, Automatyzacja produkcji.

Polska, 60-415 Poznań, Czarnkowska 3a