Brenntag dystrybutorem plastyfikatorów Grupy Azoty ZAK w regionie DACH

Brenntag dystrybutorem plastyfikatorów…

Grupa Azoty poinformowała, iż od grudnia 2019 firma Brenntag została dystrybutorem plastyfikatorów wytwarzanych przez Grupę Azoty ZAK S.A. Brenntag to światowy lider w dystrybucji surowców chemicznych. Nowa umowa dotyczy regionu Europy niemieckojęzycznej (DACH) i obejmuje dystrybucję produktu pakowanego. W ramach porozumienia Brenntag będzie dystrybuował flagowy plastyfikator ogólnego zastosowania - Oxoviflex (DOTP/DEHT) oraz plastyfikatory specjalistyczne Adoflex (DOA) i Oxovilen (DBTP).

Oxoviflex to wyróżniający się najwyższą czystością plastyfikator nieftalanowy ogólnego zastosowania. Spełnia najwyższe kryteria jakościowe dotyczące czystości, w tym te najbardziej rygorystyczne zapisane w Europejskiej Farmakopei. Może być z powodzeniem stosowany nawet w produktach mających bezpośredni kontakt z żywnością.

Adoflex to wysokiej jakości plastyfikator specjalistyczny, który ze względu na bardzo dobre właściwości plastyfikujące (również w aplikacjach niskotemperaturowych), rekomendowany jest w produkcji materiałów do kontaktu z żywnością, w szczególności w produkcji folii spożywczych z PVC oraz w produkcji węży ogrodowych, kabli oraz tkanin powlekanych. W zależności od aplikacji, może być stosowany jako plastyfikator główny lub funkcyjny wraz z Oxoviflex.

Oxovilen to wysokiej jakości plastyfikator specjalistyczny, który charakteryzuje się szybkim tempem plastyfikacji polimeru, niską migracją oraz nadaje większą elastyczność gotowym produktom. Dzięki tym właściwościom znajduje zastosowanie m.in. w produkcji wykładzin z PVC jako plastyfikator funkcyjny wraz z Oxoviflex, klejów i uszczelniaczy oraz przy produkcji tuszów i atramentów.

Początki firmy Brenntag sięgają XIX wieku, kiedy to Philipp Mühsam założył firmę w Berlinie. Obecnie grupa Brenntag, mająca siedzibę w Essen (Niemcy), zarządza siecią 580 placówek w 76 krajach, generując obrót 12,6 miliarda euro (2018). W naszym kraju firma działa pod nazwą Brenntag od 1999 roku a polska spółka jest liderem zrzeszającego 16 środkowoeuropejskich krajów regionu CEE.

Przez ponad osiem lat grupie Brenntag szefował Steven Holland, jednak od 1 stycznia przyszłego roku stanowisko CEO obejmie pięćdziesięciopięcioletni Christian Kohlpaintner, od 2009 roku związany z firmą Clariant. Ostatnio pracował w Chinach będąc, między innymi, odpowiedzialny za obszary działalności Clariant ukierunkowane na rozwój oraz za cały azjatycki region.

JL

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw
 

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań o różnych zastosowaniach

Polska