Busch Vacuum Solutions liderem rynku światowego

Busch Vacuum Solutions liderem…

Niemiecki magazyn biznesowy WirtschaftsWoche przyznał firmie Busch Vacuum Solutions tytuł lidera rynkowego światowego 2024. We współpracy z Uniwersytetem St. Gallen, WirtschaftsWoche przyznaje co roku nagrodę lidera rynku światowego przedsiębiorstwom, które inspirują swoją branżę, wprowadzając nowe technologie oraz innowacyjne produkty i usługi. Firma Busch Vacuum Solutions zdobyła tytuł lidera rynku światowego za silną pozycję jako producenta pomp i systemów próżniowych dla branży spożywczej.

Rygorystyczny proces selekcji opracowany przez Uniwersytet St. Gallen stanowi podstawę do przyznawania zaszczytnych miejsc w rankingu najlepszych firm. Roczny obrót notowanych spółek musi wynosić co najmniej 50 milionów euro, z czego połowa musi zostać wygenerowana za granicą na co najmniej trzech kontynentach. Międzynarodowa grupa Busch, do której należy również Pfeiffer Vacuum AG, zatrudnia około 8000 pracowników w 110 spółkach zależnych zlokalizowanych w 45 krajach na całym świecie, spełniając w ten sposób surowe kryteria wyboru na lidera rynku światowego.

Firma Busch Vacuum Solutions została założona 60 lat temu przez Ayhan i dr Karla Buscha. Międzynarodowa ekspansja grupy Busch rozpoczęła się w 1971 r. od założenia pierwszej firmy handlowej w Wielkiej Brytanii. Pierwszy zakład produkcyjny poza Niemcami powstał w Stanach Zjednoczonych w 1979 roku. Obecnie zakłady produkcyjne znajdują się w Chinach, Czechach, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Indiach, Rumunii, Korei Południowej, Szwajcarii, USA i Wietnamie. Do dziś dr Karl Busch z żoną Ayhan zarządzają firmą wraz z trójką swoich dzieci: Aylą, Samim i Kayą Busch.

Huckepack - pierwsza pompa próżniowa opracowana przez dr. inż. Karla Buscha - została zaprojektowana specjalnie z myślą o pakowaniu próżniowym produktów spożywczych. Jej następczyni R5 - kompaktowa łopatkowa pompa próżniowa - zrewolucjonizowała branżę pakowania żywności. Firma Busch jest liderem rynku światowego w tej dziedzinie od kilkudziesięciu lat.

Obecnie szeroka oferta produktów firmy Busch obejmuje rozwiązania próżniowe i nadciśnieniowe wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu, np. w przemyśle chemicznym, półprzewodników, technologii medycznych, tworzyw sztucznych i stolarstwie.

image-pr-world-market-leader-2024Czytaj więcej:
Pompy 16
Jakość 149
Konkursy 181
Nagrody 269

Reportaże

Forum