CEO Thomas Gangl opuszcza Borealis

CEO Thomas Gangl opuszcza…

Rada Nadzorcza Borealis i Thomas Gangl, dotychczasowy CEO firmy, doszli do wzajemnego porozumienia w sprawie zakończenia jego mandatu na stanowisku dyrektora, a także związanej z nim umowy o pracę z dniem 30 czerwca 2024 roku.

- Thomas Gangl jest doświadczonym menedżerem z bogatym doświadczeniem w OMV, a ostatnio pełnił funkcję CEO Borealis. Dziękuję mu za jego cenny wkład w Grupę OMV trwający ponad dwie dekady i życzę mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach - powiedziała Daniela Vlad, członek zarządu OMV Aktiengesellschaft i przewodnicząca rady nadzorczej Borealis AG.

Thomas Gangl rozpoczął karierę w OMV w 1998 roku jako inżynier procesu, a następnie zajmował różne stanowiska kierownicze w branży rafineryjnej OMV. W 2019 r. został członkiem zarządu OMV jako Chief Downstream Operations Officer i nadzorował zwiększenie udziałów OMV w Borealis do 75%. Za jego kadencji podjęto decyzje inwestycyjne dotyczące elektrolizy zielonego wodoru i zakładu produkcji zielonych biopaliw w rafinerii Schwechat oraz uruchomiono proces recyklingu chemicznego ReOil OMV.

Gangl został mianowany dyrektorem generalnym Borealis w kwietniu 2021 roku.

Jako CEO firmy odegrał kluczową rolę w dopracowaniu strategii Borealis 2030, której podstawą jest zrównoważony rozwój, oraz w przyspieszeniu transformacji firmy w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Kluczowe kamienie milowe podczas jego kadencji obejmowały sprzedaż działu azotu Borealis, przejęcie Rialti Spa, firmy zajmującej się mieszaniem polipropylenu (PP) z recyklatami we Włoszech, a także zawarcie umowy przejęcia Integra Plastics AD, zaawansowanego gracza zajmującego się recyklingiem mechanicznym w Bułgarii. Ponadto kierował przedłużeniem umów joint venture Borealis z Borouge, udanym IPO Borouge na ADX oraz ostateczną decyzją inwestycyjną zakładu Borouge 4 w Ruwais w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który po ukończeniu będzie największym na świecie kompleksem poliolefinowym.

Szczegóły na temat następcy Thomasa Gangla zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

thomas-gangl-004-2021-cborealis
Thomas Gangl, ustępujący CEO Borealis