CHEP laureatem nagrody Eko Firma 2022

CHEP laureatem nagrody Eko…

CHEP od wielu lat przykłada ogromną uwagę do aspektów środowiskowych i celów zrównoważonego rozwoju, co potwierdza wiele międzynarodowych nagród w tej dziedzinie. Teraz do listy swoich wyróżnień dokłada tytuł "Eko Firma" przyznawany przez Forum Biznesu.

Nagroda Liderzy Społecznej Odpowiedzialności w kategorii "Eko Firma" przyznawana jest przez Forum Biznesu i Biznes Trend. Kryteria oceny dotyczą koncepcji CSR oraz wnoszenia wartości dodanej dla planety. Program ma na celu upowszechnienie założeń społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wyróżnienie funkcjonujących w Polsce firm, szczególnie zaangażowanych w działalność CSR oraz ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko.

- Przyznana nagroda potwierdza, że wszystkie działania prowadzone przez CHEP są dobrze ukierunkowane i realnie pomagają w ochronie środowiska. Tytuł potwierdza także, że nie jesteśmy obojętni na zmiany klimatyczne i skutecznie pomagamy swoim klientom w minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko - mówi Jarosław Jagiełło, Customer Service Manager w CHEP.

CHEP od początku swojego istnienia opracowuje zrównoważone rozwiązania biznesowe i kładzie duży nacisk na zmniejszenie wpływu na środowisko we wszystkich swoich działaniach. Jej model biznesowy to pooling paletowy oparty na zamkniętym cyklu, w którym nośniki są stale współdzielone i ponownie wykorzystywane przez producentów w całym łańcuchu dostaw.

Ostatnio firma poszła o krok dalej w swoich ambicjach dotyczących zrównoważonego rozwoju i ogłosiła cel osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2040 roku, czyli dziesięć lat wcześniej niż wymaga tego Porozumienie Paryskie. Program zrównoważonego rozwoju CHEP 2025 ma na celu wyjście poza podejście szkodzenia mniej i opiera się na tworzeniu pozytywnego wpływu na planetę oraz społeczeństwo. Innymi słowy, chce stać się pionierem regeneracyjnego łańcucha dostaw. Zestaw celów obejmuje też m.in. odbudowę lasów, eliminację produkcji odpadów, czy wykorzystanie energii odnawialnej we wszystkich swoich placówkach.

Działania CHEP i jej spółki-matki Brambles są rozpoznawalne na całym świecie, o czym świadczą przyznawane tytuły, np. grupa została uznana za drugą najbardziej zrównoważoną firmę w swojej branży przez Dow Jones Sustainability World Index. Z kolei Corporate Knights uplasował ją na 10 miejscu na swojej liście 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie. Ponadto grupa Brambles otrzymała maksymalną ocenę AAA w obszarze ESG w ratingu MSCI oraz ocenę A- od Instytutu CDP w obszarze gospodarki leśnej. Z kolei CHEP Europe otrzymał ocenę Platinum Recognition Level EcoVadis za wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju za rok 2021, plasując się w czołówce 1% wszystkich ocenianych firm. Ponadto CHEP jest nagradzany także na innych płaszczyznach - w 2022 roku po raz czwarty z rzędu otrzymał nagrodę Top Employers Polska.


drugie-zdjecie
brak
 

Firma specjalizuje się w usługach wynajmu palet i kontenerów

Polska