Carrier Transicold Europe wybiera czynnik chłodniczy firmy Chemours

Carrier Transicold Europe…

Chemours Company, firma z branży chemicznej o globalnym zasięgu i czołowej pozycji na rynku fluoroproduktów ogłasza nawiązanie współpracy z Carrier Transicold Europe, z siedzibą w Rueil-Malmaison we Francji. Celem kooperacji jest dobór i adaptacja czynników chłodniczych Opteon XL, o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) zawierających wodorofluoroolefiny (HFO), jako zamienników R-452A w chłodnictwie transportowym w 2021 r.

Czynniki chłodnicze Opteon XL HFO o najniższym potencjale GWP są długoterminowym rozwiązaniem dla chłodnictwa transportowego, które w świetle Rozporządzenia F-gazowego obniżają  emisję ekwiwalentu CO2  nawet o 85% w porównaniu do R-452A. Poprzez współpracę z Chemours, Carrier Transicold Europe podkreśla swoje zaangażowanie w dostarczanie klientom czynników chłodniczych zapewniających optymalną kombinację, niskiego wpływu na środowisko, niskiego zużycia energii, wydajności, bezpieczeństwa  i długiego okresu eksploatacji. Zarówno Chemours jak i Carrier Transicold Europe aktywnie współpracują  z grupami badawczymi i regulacyjnymi, które popierają wykorzystanie czynników Opteon XL poprzez odpowiednie dostosowanie urządzeń i prowadzenie szkoleń w zakresie obowiązujących przepisów i norm.

''Z uwagi na fakt, że europejskie rozporządzenie w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych wciąż zmusza branżę HVACR do opracowywania bardziej zrównoważonych ekologicznie rozwiązań, ważne jest, aby zapewnić produkty o niższym potencjale GWP producentom urządzeń z całego świata'' - mówi Diego Boeri, wiceprezes Chemours Fluorochemicals. ''Chłodzenie w trakcie transportu ma kluczowe znaczenie  w utrzymaniu całego łańcucha chłodniczego i cieszymy się z faktu, że możemy współpracować z Carrier Transicold dostarczając produkty Opteon XL, które są rozwiązaniem długofalowym spełniającym rygorystyczne wymagania wydajnościowe'' - dodaje.

''Carrier zobowiązuje się dostarczać wydajne i trwałe rozwiązania dla swoich klientów'' - powiedział Bertrand Gueguen, Prezes, International Truck Trailer, Carrier Transicold. ''Wybór czynnika o niskim GWP jest kolejnym, logicznym krokiem na drodze ewolucji naszej branży. Innowacyjność i zaawansowanie technologiczne stanowią część naszego DNA, a dzięki temu innowacyjnemu czynnikowi chłodniczemu nadal będziemy mogli wytyczać drogę dla całej branży.''

Czynniki chłodnicze Opteon HFO o niskim potencjale GWP to szereg stabilnych i uniwersalnych czynników chłodniczych spełniających długoterminowe potrzeby branży chłodniczej, klimatyzacyjnej, producentów pomp ciepła i agregatów chłodniczych. Zostały opracowane w celu zaspokojenia coraz to bardziej rygorystycznych przepisów globalnych przy jednoczesnym zachowaniu, a nawet poprawie, wydajności w porównaniu do produktów zastępowanych. Stanowią także zachętę do dokonywania bardziej zrównoważonych wyborów  z zakresu czynników chłodniczych i instalacji urządzeń zmniejszających ślad węglowy w branży HVACR.  W szczególności w Europie, produkty Opteon XL o bardzo niskim GWP, w tym Opteon XL20 (R-454C)  i Opteon XL40 (R-454A), przyczyniają się do zmian rynkowych wymaganych przez Rozporządzenie  F-Gazowe oraz pozwalają klientom wybrać optymalne rozwiązanie - biorąc pod uwagę wydajność, bezpieczeństwo, trwałość i całkowity koszt posiadania.

Źródło: Chemours


Czytaj więcej:
Maszyny 595