Centrum Badawczo-Rozwojowe Marcato i obszary jego działalności

Badania realizowane w CBR Marcato

Główną gałęzią działalności CBR jest projektowanie i wytwarzanie wszelkiego rodzaju prototypowych oraz przemysłowych narzędzi do termoformowania i wtrysku. Centrum wyposażone jest w nowoczesny park maszynowy, w skład którego wchodzą między innymi wyspecjalizowane obrabiarki CNC, drukarka 3D do metali, wiertarka lufowa czy szlifierka do płaszczyzn. Nowa inwestycja w park narzędziowy i laboratorium CBR pozwoliły firmie Marcato zwiększyć potencjał produkcyjny jednocześnie dając możliwość prowadzenia obszernych badań służących rozwiązywaniu realnych problemów konstrukcyjnych i wykonawczych w dziedzinie budowy form i ich użyciu w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Od momentu uruchomienia w strukturze organizacji CBR opracowało kilka prototypów i zakończyło budowę form, z których produkty z powodzeniem mogą być i w dużej mierze są już stosowane na rynku.

Wśród nich znajdą się takie rozwiązania jak formy do termoformowania opakowań barierowych wykorzystywanych na rynku produktów mięsnych.

marcato-2


Kilka ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych zastosowano w formach z nowymi systemami zatrzasków wykorzystywanych przede wszystkim w produkcji składanych opakowań termoformowanych. Powstał system matrycowego cięcia otworów czy perforacji folii mogących znaleźć swoje zastosowanie na rynku opakowań do sałat, napoi czy innych świeżych produktów żywnościowych.

CBR sukcesywnie poszerza też swoją ofertę o prototypy narzędzi wykorzystywanych w produkcji opakowań dla rynku dań gotowych, który jako segment o wysokim potencjale rozwojowym, odzwierciedlającym zmianę sposobu życia ludzi i trendy rynkowe konsumentów, daje dużą szansę na opracowywanie i stosowanie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych.

marcato3


Reportaże

Forum