Ceny LDPE spadły o 20 EUR/t

Ceny LDPE spadły o 20 EUR/t…

Zgodnie z komentarzami uczestników rynku dla Chem-Couriera, warunkiem większości sprzedaży poliolefin była dostawa materiału do klientów w styczniu. W tym tygodniu pojawiły się informacje od handlowców zarówno o sprzedaży bardzo dużych partii, jak i sprzedaży materiałów w partiach paletowych. - W celu pozbycia się zapasów podjęliśmy decyzje o sprzedaży produktów, także w małych partiach (do 24 ton), choć w przeszłości tego nie robiliśmy. Jednak teraz, gdy producenci gotowych wyrobów z tworzyw sztucznych, którzy nie mają dużej poduszki finansowej na zakup materiałów z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, chcą kupować mniejsze ilości surowców ze względu na niepełne miesiące pracy, dlatego idziemy im na rękę - powiedział jeden z handlowców.

Na rynku występuje nadwyżka HDPE folia i niedobór PP random kopolimera. Na rynku jest wystarczająco dużo importowanego produktu - handlowcy zauważają dostępność tanich ofert spoza Europy.

Średnie ceny rynkowe HDPE i LLDPE od europejskich producentów nie uległy zmianie, podczas gdy ceny LDPE spadły w tym tygodniu o 20 EUR/t. Wiadomo również, że niektórzy handlowcy sprzedawali poliolefiny z minimalną marżą lub bez marży.

Najprawdopodobniej najbliższy tydzień będzie dość spokojny pod względem zakupów poliolefin. Wszyscy, którzy chcieli kupić ten materiał, już go kupili. Handlowcy będą nadal oferować materiały po obniżonych cenach, aby zwolnić magazyny. Najprawdopodobniej w styczniu ceny pozostaną na obecnym poziomie. Warto zauważyć, że dostępność poliolefin może się zmniejszyć na początku przyszłego roku.