Clariant zatrudni specjalistów w Łodzi

Clariant zatrudni specjalistów…
Szwajcarska spółka działająca w branży specjalistycznych produktów chemicznych poinformowała o rozszerzeniu działalności w Polsce - Łódź stanie się już niedługo europejską siedzibą Centrum Usług Wspólnych firmy Clariant. Centrum będzie obsługiwało klientów i partnerów biznesowych firmy z krajów Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Będzie też jednym z dwóch tego typu centrów Clarianta na świecie.

- Z satysfakcją informujemy o kolejnym ważnym wydarzeniu w historii działalności firmy Clariant w Polsce - powiedział Paweł Pańczyk, prezes Clariant Polska. - W zeszłym roku otworzyliśmy nowoczesną fabrykę w Konstantynowie Łódzkim, która produkuje koncentraty barwiące na potrzeby rynku tworzyw sztucznych. Dzisiaj oficjalnie ogłaszamy znaczące rozszerzenie działalności naszego Centrum Usług Wspólnych w Łodzi. Cieszę się, że Polska odgrywa coraz większą rolę w naszej globalnej i regionalnej strategii.

Centrum Usług Wspólnych Clarianta w Polsce jest częścią nowo powstałej struktury Global Business Service (GBS), umożliwiającej firmie przekształcenie sposobu obsługi procesów transakcyjnych. Obecnie Clariant skupia się na rozwoju swoich dwóch centrów, które obsługując globalne procesy transakcyjne, mają strategiczne znaczenie dla firmy.

Działalność CUW w Łodzi obejmuje całościowo proces rozliczania faktur zakupowych od momentu otrzymania faktury, poprzez jej zaksięgowanie w systemie, aż do rozliczenia. Dodatkowo centrum świadczy usługi rozliczania faktur sprzedażowych z płatnościami, wystawiania faktur, zarządzania ryzykiem kredytowym oraz monitorowania bieżącej sytuacji na koncie klienta. W 2015 r. działalność Centrum zostanie poszerzona jeszcze o kolejne obszary - logistykę oraz obsługę partnerów biznesowych, dzięki czemu będzie ono mogło oferować pełen zakres usług dla oddziałów Clarianta na całym świecie.

Firma zamierza do końca roku zwiększyć liczbę pracowników CUW w Polsce do około 140 osób. W 2016 roku nastąpi kolejne zwiększenie zatrudnienia. Większość zespołu będzie pracowała w samym sercu Łodzi – w centrum biurowym Red Tower przy ulicy Piotrkowskiej, pozostali zaś w siedzibie Clarianta w Konstantynowie Łódzkim.

- Zapraszamy do nas zarówno absolwentów, jak i doświadczonych specjalistów, którzy chcieliby pracować w jednej z najbardziej renomowanych szwajcarskich firm na świecie - mówi Piotr Orłowski, szef HR w Clariant Polska. - Poszukujemy osób, które biegle posługują się jednym z następujących języków: angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim lub tureckim. Oferujemy im atrakcyjne warunki pracy, a także wyjątkowe możliwości rozwoju zawodowego. Przykładowo nowi pracownicy, którzy będą wspierali naszych klientów i partnerów z krajów Ameryki Łacińskiej, przejdą specjalistyczne szkolenie w Brazylii.

Wybór Łodzi na lokalizację centrum jest nieprzypadkowy - to efekt 24-letniej historii obecności firmy Clariant w Polsce oraz uznania dla społecznego i ekonomicznego potencjału regionu. W kwietniu 2014 r. firma otworzyła wielofunkcyjny obiekt w Konstantynowie Łódzkim, składający się z hali produkcyjnej, laboratorium, magazynu oraz zaplecza biurowego. Nowy zakład umożliwił podwojenie produkcji koncentratów barwiących (masterbaczy), które są niezbędnym składnikiem w procesie wyrobu tworzyw sztucznych. Wykorzystano w nim najnowsze technologie, charakteryzujące się wysoką niezawodnością, co czyni fabrykę w Konstantynowie Łódzkim jedną z najnowocześniejszych w Europie.