Clarins zwiększa wydajność dzięki rozwiązaniom Dassault Systèmes

Clarins zwiększa wydajność…

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że Clarins Group - rodzinna firma kosmetyczna o zasięgu globalnym - wybrała rozwiązania Dassault Systèmes do przekształcenia swoich operacji produkcyjnych na potrzeby portfolio produktów do pielęgnacji skóry, makijażu, spa i wellness.

Clarins wdroży rozwiązanie branżowe "Perfect Production" od Dassault Systèmes, które oparte jest na platformie 3DExperience. Umożliwia ono firmie wykorzystanie aplikacji DELMIA Apriso do usprawnienia i zwiększenia wydajności procesów wytwórczych w istniejącym zakładzie produkcyjnym pod Paryżem oraz w ultra nowoczesnej, nowej fabryce o wysokiej jakości środowiskowej (HQE), która ma zostać uruchomiona w Troyes we Francji pod koniec 2024 roku. Dassault Systèmes zapewnia Clarins ujednolicone, elastyczne i wydajne rozwiązanie do zarządzania operacjami produkcyjnymi. Narzędzie to pozwoli optymalizować zasoby, wdrażać najlepsze praktyki i harmonizować procesy od etapu planowania do realizacji, uwzględniając przy tym jednocześnie specyficzne możliwości każdego zakładu.

- W ramach swojej globalnej strategii rozwoju Grupa Clarins buduje drugą fabrykę we Francji. To najnowocześniejszy zakład pod kątem zrównoważonego rozwoju i doskonałości operacyjnej. Projekt ten jest zgodny z ambitną i kompleksową mapą działań wytyczoną przez Przemysł 4.0. Szukaliśmy globalnego rozwiązania produkcyjnego, które wesprze nas w usprawnianiu oraz zarządzaniu produkcją, logistyką i utrzymaniem, a także w synchronizacji materiałów magazynowych. Rozwiązania Dassault Systèmes, dzięki rozległej wiedzy firmy na temat naszej branży, pozwolą nam na realizację naszej strategii - powiedział Denis Martin, Business Support Transformation Officer w Clarins.

clarins-group-image

Clarins wykorzysta "Perfect Production" do zapewnienia rentownego wzrostu swojej działalności przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokiej jakości produktu. Prawie 400 użytkowników będzie wykorzystywać to rozwiązanie do zwiększania produktywności i jakości. Przejście na cyfrowe środowisko pracy oraz uzyskanie wglądu w operacje w czasie rzeczywistym pozwoli pracownikom monitorować wydajność i usprawniać procesy.

- Decyzja firmy Clarins o wdrożeniu rozwiązań Dassault Systèmes w celu cyfrowej transformacji procesów produkcyjnych pozwala połączyć 70-letnie doświadczenie marki tworzącej kosmetyki premium z naszymi sprawdzonymi rozwiązaniami, które bazują na najlepszych praktykach w branży - powiedział Benoit Dauchin, Vice President, Consumer Packaged Goods & Retail Industry w Dassault Systèmes. - Clarins może zwiększyć produktywność i skalować swoje operacje zachowując jakość produktów, które sprawiły, że ta innowacyjna firma stałą się rozpoznawalną oraz szanowaną marką na całym świecie.