Colines nabywa firmę Torninova

Colines nabywa firmę Torninova… Włoski producent linii i maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych Gruppo Colines Holding, zawarł porozumienie leasingowe skierowane na nabycie części firmy Torninova Srl, w celu produkcji, montażu i utrzymania linii do przetwórstwa tworzyw sztucznych, a w szczególności folii pęcherzykowej.

Gruppo Colines Holding, ze swymi filiami Colines® SpA and Elav® Srl, produkuje linie produkcyjne dla 8 sektorów. Dzięki decyzjom integracyjnym zmierza do zwiększenia sprzedaży na światowych rynkach i - niezależnie od przodownictwa pod względem technologicznym w swej dotychczasowej produkcji - również w dziedzinie wytwarzania linii do produkcji folii pęcherzykowej.

Jak komentuje Eraldo Peccetii, dyrektor zarządzający w Grupie Colines, ta operacja wyraża doskonałą kombinację i bardzo istotną synergię między wysoką technologią związaną z liniami do produkcji folii pęcherzykowej a doświadczeniem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży dużej ilości linii przez firmę Colines® od wczesnych lat 70-tych oraz dużą ilością podobnych linii o tym samym zastosowaniu, zaprojektowanych i sprzedawanych na całym świecie przez firmę Torninova od lat 90-tych.

Czytaj więcej: