Comau Poland na warszawskich targach Automaticon

Comau Poland na warszawskich…
Podobnie jak w latach poprzednich, firma Comau wzięła udział w kolejnej edycji prestiżowych Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON w Warszawie. Producent robotów zaprezentował na swoim stanowisku najnowsze produkty firmy z rodziny małych robotów Racer oraz ofertę robotów 4-osiowych Scara, a także znane już odbiorcom produkty, jak robot NJ40 oraz pierwszy z Racerów - Racer 7-1,4.

Spośród najnowszej linii produktowej robotów Scara w Warszawie zaprezentowana została wersja o zasięgu 0,6 m. Rebel-S6 (kg udźwigu) swoją nazwę zawdzięcza różnicom w stosunku zarówno do dotychczasowego portfolio robotów sześcioosiowych Comau, jak i nowego modularnego podejścia do budowy ramienia i zmiany zasięgów robotów Scara. Dzięki elementom dystansowym roboty Rebel-S mogą zostać w prosty i łatwy sposób zmodyfikowane do pracy wymagającej innego zasięgu niż zakładano pierwotnie. Klienci zakupując jednego robota z zestawem okablowania i elementami dystansowymi, zapewniają sobie elastyczność produkcji i trzy wersje zasięgu, a ponadto możliwość usytuowania robota na ścianie czy suficie dodatkowo zwiększa ilość pozycji montażowych. Robot zaprojektowany został do pracy na ograniczonej przestrzeni i jest kontrolowany przez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink. Robot został przygotowany do pokazania aplikacji Pick&Place gdzie przenosi detale pomiędzy poszczególnymi punktami z najwyższą precyzją i powtarzalnością.

Prawdopodobnie największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się stanowisko demonstrujące zminiaturyzowaną linię do paletyzacji produktów imitujących kartony. Aplikacja została przygotowana przez jednego z partnerów systemowych Comau, gdzie Racer3 pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet miniowijarką, która została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 4 m2. Pokaz miał na celu ukazanie wysokiej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, a także jego prędkości, dokładności i powtarzalności.

Comau


Na stanowisku znalazło się także miejsce dla robota NJ40 wyposażonego w chwytak pneumatyczny PIAB, który jest idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują robota do aplikacji montażowych, handlingu, obsługi maszyn, spawania łukowego czy obsługi pras. Jego zasięg to 2500 mm, a obciążenie możliwe jest aż do 40 kg. Natomiast w holu przy rejestracji robot Racer 7-1,4 zapraszał zwiedzających do odwiedzenia stoiska firmy.

Comau


Czytaj więcej: Maszyny 498 Roboty 105