Composites Europe 2017 - Ponad 400 wystawców z ponad 25 krajów

Composites Europe 2017 - Ponad…
Composites Europe to największe targi na silnym europejskim rynku kompozytów. Obecni są tu producenci, przetwórcy, użytkownicy i usługodawcy z całego świata. Composites Europe to rynek, platforma sieciowa i jednocześnie forum przyszłości.

W dniach 19 - 21 września w Stuttgarcie będzie możliwość zapoznania się z kompletną ofertą tego sektora przemysłu. Naukowcy, projektanci oraz decydenci spotkają z producentami i użytkownikami materiałów kompozytowych, coraz silniej obecnych w takich branżach, jak motoryzacja, lotnictwo, energetyka odnawialna i wiele innych.

Wystawcy podczas targów Composites Europe zaprezentują wszystkie elementy całego łańcucha wartości kompozytów - od surowców poprzez półprodukty, maszyny i urządzenia do przetwórstwa, procesy technologiczne, wszystkie rodzaje kompozytów - aż po produkty gotowe.

W tym roku targi Composites Europe obfitować będą w wiele imprez towarzyszących. Niezwykle interesująco zapowiada się Composites Forum, na którym zaprezentowane zostaną najnowsze trendy, know-how i innowacje produktowe w świecie kompozytów. Forum rozpocznie prezentacja koncernu Shimadzu na temat procedur testowych do określania wydajności materiałów kompozytowych stosowanych w konstrukcjach samolotów. Przedstawiciele francuskiej Arkemy opowiedzą o nowych materiałach do budowy śmigieł turbin wiatrowych, a o polepszaniu właściwości materiałów termoutwardzalnych poprzez stosowanie nowoczesnych dodatków takich jak wielościenne nanorurki węglowe opowie nasz rodak, Krzysztof Bargiel z BÜFA Composites.

Po raz trzeci już odbędzie się Międzynarodowy Kongres Kompozytów (International Composites Congress - ICC). W tym roku hasłem przewodnim jest „Kompozyty - przemysł kluczowy?".

Podczas III ICC odbędą się wykłady na następujące tematy:
  • Efektywne procesy / Integracja technologii produkcji
  • Surowce/półprodukty
  • Zrównoważony rozwój/recykling
  • Standaryzacja
Strefa Prezentacji Produktu (Product Demonstration Area - PDA jest od lat wydarzeniem najbardziej przyciągającym zwiedzających. Wystawcy prezentują tu „na żywo” procesy technologiczne oraz swoje innowacje.

Ciekawie zapowiadają się również "pawilony tematyczne", w "Bio-based Pavillon" będzie można zapoznać się z zaletami biokompozytów oraz materiałów wzmacnianych włóknami naturalnymi. Stanowisko jest wspólną inicjatywą organizatora targów i niezależnego niemieckiego instytutu nova-Institut zajmującego się problematyką biotechnologii przemysłowej.

Pomimo, iż to Niemcy są najsilniejszym rynkiem kompozytów w Europie i zdecydowanie największym producentem GRP w Europie, na targach nie zabraknie pawilonów narodowych. Swoje stanowiska organizują w tym roku Holandia, Włochy, Wielka Brytania, USA a nawet kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia.

Dzięki uprzejmości naszego Partnera, firmy Eurobussiness-Haller od lat zajmującej się promocją polskiej wynalazczości na najważniejszych światowych targach, oferujemy czytelnikom Plastech.pl unikalny kod promocyjny dający możliwość wygenerowania bezpłatnej 3-dniowej wejściówki o wartości 65€.

b7eo-itia-natr-iiub

Powyższy kod jest kodem wielorazowego użytku, aby z niego skorzystać należy:
1. Dokonać rejestracji na stronie COMPOSITES EUROPE 2017
2. Wpisać kod promocyjny oraz dokonać rejestracji.

Bezpłatna wejściówka przyjdzie na adres mailowy podany podczas rejestracji.

JL
Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-09-04

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25

Yellow

Problem z plastyfikacją PS 2019-07-14

Yellow

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-06-28