Composites Europe 2017 - Ponad 400 wystawców z ponad 25 krajów

Composites Europe 2017 - Ponad…
Composites Europe to największe targi na silnym europejskim rynku kompozytów. Obecni są tu producenci, przetwórcy, użytkownicy i usługodawcy z całego świata. Composites Europe to rynek, platforma sieciowa i jednocześnie forum przyszłości.

W dniach 19 - 21 września w Stuttgarcie będzie możliwość zapoznania się z kompletną ofertą tego sektora przemysłu. Naukowcy, projektanci oraz decydenci spotkają z producentami i użytkownikami materiałów kompozytowych, coraz silniej obecnych w takich branżach, jak motoryzacja, lotnictwo, energetyka odnawialna i wiele innych.

Wystawcy podczas targów Composites Europe zaprezentują wszystkie elementy całego łańcucha wartości kompozytów - od surowców poprzez półprodukty, maszyny i urządzenia do przetwórstwa, procesy technologiczne, wszystkie rodzaje kompozytów - aż po produkty gotowe.

W tym roku targi Composites Europe obfitować będą w wiele imprez towarzyszących. Niezwykle interesująco zapowiada się Composites Forum, na którym zaprezentowane zostaną najnowsze trendy, know-how i innowacje produktowe w świecie kompozytów. Forum rozpocznie prezentacja koncernu Shimadzu na temat procedur testowych do określania wydajności materiałów kompozytowych stosowanych w konstrukcjach samolotów. Przedstawiciele francuskiej Arkemy opowiedzą o nowych materiałach do budowy śmigieł turbin wiatrowych, a o polepszaniu właściwości materiałów termoutwardzalnych poprzez stosowanie nowoczesnych dodatków takich jak wielościenne nanorurki węglowe opowie nasz rodak, Krzysztof Bargiel z BÜFA Composites.

Po raz trzeci już odbędzie się Międzynarodowy Kongres Kompozytów (International Composites Congress - ICC). W tym roku hasłem przewodnim jest „Kompozyty - przemysł kluczowy?".

Podczas III ICC odbędą się wykłady na następujące tematy:
  • Efektywne procesy / Integracja technologii produkcji
  • Surowce/półprodukty
  • Zrównoważony rozwój/recykling
  • Standaryzacja
Strefa Prezentacji Produktu (Product Demonstration Area - PDA jest od lat wydarzeniem najbardziej przyciągającym zwiedzających. Wystawcy prezentują tu „na żywo” procesy technologiczne oraz swoje innowacje.

Ciekawie zapowiadają się również "pawilony tematyczne", w "Bio-based Pavillon" będzie można zapoznać się z zaletami biokompozytów oraz materiałów wzmacnianych włóknami naturalnymi. Stanowisko jest wspólną inicjatywą organizatora targów i niezależnego niemieckiego instytutu nova-Institut zajmującego się problematyką biotechnologii przemysłowej.

Pomimo, iż to Niemcy są najsilniejszym rynkiem kompozytów w Europie i zdecydowanie największym producentem GRP w Europie, na targach nie zabraknie pawilonów narodowych. Swoje stanowiska organizują w tym roku Holandia, Włochy, Wielka Brytania, USA a nawet kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia.

Dzięki uprzejmości naszego Partnera, firmy Eurobussiness-Haller od lat zajmującej się promocją polskiej wynalazczości na najważniejszych światowych targach, oferujemy czytelnikom Plastech.pl unikalny kod promocyjny dający możliwość wygenerowania bezpłatnej 3-dniowej wejściówki o wartości 65€.

b7eo-itia-natr-iiub

Powyższy kod jest kodem wielorazowego użytku, aby z niego skorzystać należy:
1. Dokonać rejestracji na stronie COMPOSITES EUROPE 2017
2. Wpisać kod promocyjny oraz dokonać rejestracji.

Bezpłatna wejściówka przyjdzie na adres mailowy podany podczas rejestracji.

JL
Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09