Cryovac Simple Steps - nowe opakowanie do żywności

Cryovac Simple Steps - nowe opakowanie do żywności
Firma Sealed Air Cryovac wprowadziła nowe opakowanie próżniowe Cryovac Simple Steps. Jest ono przeznaczone do stosowania w kuchence mikrofalowej.

Nowe rozwiązanie Sealed Air umożliwia transport, sprzedaż i przyrządzenie posiłku w jednym opakowaniu. Dzięki systemowi samoistnego uwalniania pary wodnej Cryovac Simple Steps można stosować bezpośrednio w kuchence mikrofalowej i to bez potrzeby przekłuwania folii zamykającej tackę.

Cryovac Simple Steps to system pakowania próżniowego z efektem "skin" z wygodną funkcją samoistnego uwalniania pary wodnej, dzięki której potrawę można przygotować w hermetycznie zamkniętym opakowaniu, bez konieczności zdejmowania górnej folii lub przekłuwania jej. Rozwiązanie łączy zalety gotowania w próżni z wygodą przygotowywania posiłków w mikrofali. Ponadto pozwala zachować konsystencję przyrządzanych potraw, a w przypadku mięsa zwiększa jego kruchość.

Cryovac Simple Steps - nowe opakowanie do żywności

Cienki materiał Simple Steps łatwo się formuje, co umożliwia tworzenie opakowań o oryginalnych kształtach. Gotowanie na parze w mikrofali umożliwia przygotowanie jedzenia w ciągu niespełna jednej minuty, a w zamkniętym opakowaniu utrzymuje ono wysoką temperaturę nawet przez 25 minut.

Wykorzystany do produkcji opakowania materiał umożliwia również sterylizację zapakowanych w nie produktów spożywczych, dzięki czemu producenci dań gotowych mogą oferować posiłki do odgrzania w mikrofali dla wielu działów gastronomii. System jest dostępny w dwóch wariantach: z tackami formowanymi z folii rolowej oraz z wykorzystaniem gotowych tacek.

Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowymi liderami w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 r. w rankingu Fortune 1000, firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Zakłady produkcyjne Sealed Air Cryovac zlokalizowane są niemal w całej Europie, w tym również w Polsce. W naszym kraju mieszczą się w Ożarowie Mazowieckim.

Cryovac Simple Steps - nowe opakowanie do żywnościbrak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska