DB Schenker testuje w USA innowacyjną platformę rekrutacyjną

DB Schenker testuje w USA… DB Schenker testuje cyfrową platformę służącą do automatycznego dopasowywania kwalifikacji potencjalnych pracowników do wolnych miejsc pracy.

DB Schenker jest pierwszym operatorem logistycznym testującym innowacyjną cyfrową platformę rekrutacyjną pod nazwą NearMe. Testy prowadzone są w dwóch lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych. Portal internetowy automatycznie generuje powiadomienia o wakatach na elastycznych stanowiskach w firmie i dokonuje codziennej aktualizacji tych informacji. Pomoże to w pozyskaniu pracowników na nieobsadzone stanowiska i przyciągnie wykwalifikowanych kandydatów poszukujących zleceń.

Grupa docelowa to powracający pracownicy oraz nowi kandydaci zainteresowani pracą w niepełnym wymiarze godzin w systemie zmianowym. Na swoim koncie na platformie kandydaci mogą się rejestrować, wprowadzać informacje o swoich kwalifikacjach oraz określać preferencje dotyczące czasu pracy. Na podstawie tych informacji system generuje i wyświetla listę możliwych stanowisk odpowiadających ich kwalifikacjom, z których następnie można dokonać wyboru. Taki model platformy umożliwi szybszą rekrutację i ułatwi proces przypisywania pracownika do konkretnej zmiany, jak również zwiększy efektywność planowania zatrudnienia. Biorąc pod uwagę niedobór personelu w sektorze logistyki, platforma otwiera także możliwość dotarcia do nowych grup docelowych i zwiększenia zasobów kandydatów poszukujących pracy poza regularnymi 8-godzinnymi zmianami.

- Platforma NearMe DB Schenker pomaga nam przyciągnąć i zatrzymać wykwalifikowany personel, oferując elastyczne modele zmianowe. W ten sposób możemy zoptymalizować prowadzoną przez nas rekrutację i procesy planowania systemu zmianowego, poprawić wydajność zasobów i zaoferować lepszą jakość usług - mówi Thomas Schulz, Global Chief Human Resources Officer w Schenker AG.

Projekt został stworzony w dziale Global HR Innovation. Wdrażając nową platformę, która uzupełnia tradycyjną rekrutację i modele pozyskiwania personelu, DB Schenker zyska możliwość optymalizacji kosztów operacyjnych, w tym dotyczących współpracy z agencjami pracy tymczasowej. Wprowadzana przez DB Schenker platforma NearMe to pionierskie rozwiązanie w sektorze logistycznym. Firma planuje jej wykorzystanie nie tylko w przypadku miejsc pracy w logistyce magazynowej, ale też do rekrutacji kierowców.

Źródło: DB Schenker

Czytaj więcej:
Praca 48