DSM Engineering Plastics i Resinex razem

DSM Engineering Plastics i… Firmy DSM Engineering i Resinex podpisały umowę o dystrybucji w celu wzmocnienia swojej obecności na rynkach Europy Wschodniej.

DSM Engineering Plastics i Resinex zawarły umowę o dystrybucji, aby połączyć siły w zakresie rozwoju rynku i sprzedaży żywic DSM Engineering Plastics w Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Serbii oraz Bośni i Hercegowinie.

Porozumienie, które weszło w życie z początkiem lipca, ma za zadanie wzmocnić pozycję DSM Engineering Plastics w Europie Wschodniej. Umowa jest zgodna ze strategiczną linią DSM, skierowaną na nowe i wschodzące rynki i opisaną w dokumencie Vision 2010, czyli planie strategicznym firmy dotyczącym przyszłego rozwoju.

- Umowa zwiększy dostępność światowej klasy produktów DSM w tym regionie, dzięki dobrze rozwiniętej sieci dystrybucyjnej Resinex. Dla wszystkich produktów DSM zapewni pełne wsparcie poprzez znakomite programy pomocy technicznej i rozwoju aplikacji - ocenia Anna Mojana, manager dystrybucji w DSM.

- Umowa jest bardzo ważnym krokiem zgodnym ze strategią Resinex zmierzającą do powiększenia oferty konstrukcyjnych tworzyw sztucznych i produktów specjalistycznych o uznane marki od czołowych producentów surowców - dodaje Kees Vissers, dyrektor handlowy RESINEX. - Dołączenie sześciu krajów do obowiązujących umów o dystrybucji pomiędzy DSM Engineering Plastics i Resinex we Francji, Wielkiej Brytanii, Beneluksie, krajach bałtyckich, Turcji i Rosji umocni silne partnerstwo pomiędzy DSM i Resinex.

DSM Engineering Plastics to jeden z wiodących światowych dostawców tworzyw termoplastycznych Firma wprowadziła na rynek m.in. poliamidy Akulon i Novamid 6 i 66, poliestry Arnitel TPC, Arnite PBT i PET, wytłaczalną żywicę adhezyjną Yparex oraz poliamid wysokotemperaturowy 46 Stanyl.

Ostatnio DSM Engineering Plastics wprowadziła na rynek pierwszy polimer XXI wieku: Stanyl ForTii i rozszerzyła swoją ofertę o dwa wysokowydajne biotworzywa o znakomitych parametrach obróbkowych: EcoPaXX oraz Arnitel Eco.

Resinex to z kolei belgijska firma jest wiodącym dystrybutorem tworzyw sztucznych i elastomerów znanych marek dla wielu czołowych producentów surowców.

Czytaj więcej:
Rynek 962

Dystrybutor tworzyw sztucznych, barwników
 

Aktualizacja

Dystrybutor tworzyw sztucznych, barwników oraz kauczuków. Tworzywa opracowywane na zamówienie do formowania rotacyjnego, suche mieszanki, proszki, przemiały. Modyfikacja tworzyw i recykling.

Polska, 01-797 Warszawa, Powązkowska 44C
brak
 

Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®, poliamid EcoPaxx, poliestry Arnitel®, Arnite®, PPS Xytron

Polska