DSSmith Polska jako jedyny w kraju produkuje tekturę siedmiowarstwową

DSSmith Polska jako jedyny w kraju produkuje tekturę siedmiowarstwową
Spółka DSSmith Polska jest pierwszą firmą w naszym kraju, która jest w stanie produkować tekturę siedmiowarstwową. Dzięki temu możliwe jest pozyskanie nowych klientów i dalszy rozwój spółki.

Tektura siedmiowarstwowa jest stosowana do produkcji opakowań transportowych dla produktów, które same w sobie nie przenoszą obciążenia, mają nieregularne krawędzie, a także są elementem trudnym w transporcie.

Tektura użyta do tego rodzaju opakowań musi być na tyle mocna, by wytrzymać trudne warunki dostawy. To dzięki niej produkt powinien dotrzeć do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Składa się z czterech arkuszy papieru gładkiego i trzech pofalowanego.

Dzięki możliwościom produkcji tego rodzaju materiału DSS Smith Polska może z powodzeniem zastępować transportowe skrzynie metalowe lub drewniane. Oznacza to, że opakowania same w sobie stają się lżejsze, a transport produktów jest bardziej ekonomiczny.

Zastosowane oprzyrządowanie pozwoli firmie na produkcję tektury na fali BCA. Oferowanym produktem będą zatem opakowania z tektury w przedziale gramatur około 1100 - 2200 g/mkw. Wszelkie istniejące do tej pory na polskim rynku opakowania tego typu były importowane z Czech oraz Niemiec.

W historii firmy, to nie pierwsza inwestycja, dzięki której spółka okazuje się bardziej nowatorska niż jej konkurenci. Kilka lat temu wprowadziła już na krajowy rynek falę AC, przez co stała się liderem w tekturach ciężkich.

- Teraz, gdy jako pierwsi na rynku polskim zdecydowaliśmy się na produkcję tektury siedmiowarstwowej, mamy nadzieję ponownie odzyskać pozycję lidera na tym polu - informuje szefostwo firmy.

Ewentualne osiągnięcie tego celu nie byłoby możliwe bez modernizacji maszyny - tekturnicy Agnati. Polegały one na wymianie okablowania i elementów sterowania tekturnicą, dołożeniu sklejarki Agnati GO14 wraz ze splicerami i odwijakami. Ponadto rozbudowano sklejarkę z podwójnej na potrójną oraz dokonano wymiany przekrawacza wzdłużnego na nowszej generacji MULTISET 90. Dzięki tej operacji uzyskano lepszego jakościowo możliwości cięcia tektury.

firma DSSmith


DSSmith jest międzynarodowym holdingiem odgrywającym wiodącą rolę w branży opakowaniowej i papierniczej. Obroty holdingu przekraczają 2 mld funtów rocznie. Organizacyjnie podzielony jest na pięć dywizji, m.in. DSS Packaging, które zajmuje się produkcją tektury falistej, opakowań promocyjnych oraz opakowań z tektury z wielobarwnym nadrukiem. Z kolei DSSmith Plastics koncentruje się na wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych.

Jedną z najważniejszych cech opakowań firmy są walory promocyjne, dzięki którym produkt w nie pakowany wyróżnia się na sklepowych półkach.

Firma jest też szczególnie mocno znana z produkcji wielkogabarytowych opakowań z tektur ciężkich. Tego typu opakowania są wyjątkowo wytrzymałe i lekkie. Wykorzystywane są w celach transportowych i magazynowych. Powstają z tektur wielowarstwowych o gramaturze od 1000g/mkw. do 3000g/mkw. Są klejone, szyte pojedynczo lub podwójnie z jednokolorowym nadrukiem. Służą do pakowania towarów sypkich, mrożonek, maszyn i urządzeń o różnych wymiarach.

Tektury ciężkie cechują się ponadto bardzo dobrym stosunkiem wytrzymałości do wagi. Są też odporne na czynniki zewnętrzne.

Czytaj więcej: Opakowania 1108