Dassault Systèmes notowana w indeksie S&P Dow Jones Sustainability World Index

Dassault Systèmes notowana…

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że po raz pierwszy została uwzględniona w Dow Jones Sustainability Indices, zajmując piąte miejsce w branży producentów oprogramowania. DJSI jest jednym z najważniejszych na świecie wskaźników oceniających praktyki zrównoważonego rozwoju globalnych firm pod względem kryteriów środowiskowych, społecznych, zarządzania i ekonomicznych.  

Dassault Systèmes uplasowało się w 97 percentylu spośród 181 firm z branży oprogramowania w S&P Global Corporate Sustainability Assessment, uzyskując 100 punktów - najwyższy możliwy wynik - w istotnych kwestiach, takich jak strategia wobec zmian klimatycznych, społeczne raportowanie, kodeksy postępowania i strategia podatkowa.

- Naszą strategiczną ambicją jest stać się zaufanym i wiodącym partnerem w odkrywaniu na nowo zrównoważonej gospodarki. Technologia wirtualna narodziła się z myślą o zrównoważonym rozwoju: na początku była stosowana w przemyśle do opracowywania wirtualnych prototypów, do wykonywania danej pracy poprawnie już za pierwszym razem, oszczędzając przy tym materiały i inne zasoby, wykorzystując wiedzę i umiejętności oraz poprawiając parametry ochrony środowiska naturalnego. Największa siła wirtualnego świata polega na uwolnieniu wyobraźni i powiększeniu naszego pozytywnego śladu ekologicznego. W zrównoważonym rozwoju chodzi właśnie o cykl życia, o łączenie różnych aspektów. Dodatkowo, zmieniamy się i wdrażamy wartościowe działania z zakresu ochrony środowiska, polityki społecznej i ładu korporacyjnego (ESG) w całej organizacji. Gremium inicjatywy Science Based Targets (SBTi) poparło wyznaczone przez nas ambitne cele w zakresie redukowania emisji gazów cieplarnianych, a tym samym zmniejszania naszego śladu środowiskowego - powiedziała Florence Verzelen, Executive Vice President, Industry, Marketing & Sustainability w Dassault Systèmes. - Cieszymy się, że doceniono te osiągnięcia i zostaliśmy ujęci w prestiżowym indeksie Dow Jones Sustainability Index – po raz pierwszy, a do tego jako piąta najlepiej działająca firma z naszej branży na całym świecie.

- Gratulujemy firmie Dassault Systèmes znalezienia się w indeksie Dow Jones Sustainability World Index - powiedział Manjit Jus, Global Head of ESG Research w S&P Global. - Wyróżnienie to potwierdza, że Dassault Systèmes jest liderem w swojej branży w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Rekordowa liczba firm uczestniczących w ocenie polityki zrównoważonego rozwoju 2021 S&P Global Corporate Sustainability Assessment świadczy o potrzebie transparentności i rosnącym zainteresowaniu informowaniem o działaniach w zakresie dbałości o środowisko naturalne, politykę społeczną i ład korporacyjny (ESG).


Czytaj więcej:
Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska

Reportaże

Forum