Dassault Systèmes przejmuje IQMS

- Od lat nasza firma angażuje się w osiąganie sukcesów przez naszych klientów produkcyjnych. Dostarczamy kompleksowy system ERP dla branży produkcyjnej, stworzony specjalnie dla średnich producentów z szerokim wsparciem i usługami edukacyjnymi, które przyniosły nam uznanie w wielu branżach, raportach i licznych nagrodach biznesowych - powiedział Gary Nemmers, Prezes i dyrektor generalny IQMS. - Jako część Dassault Systèmes możemy podjąć kolejne kroki, aby zapewnić klientom nowe możliwości poprawy efektywności operacyjnej, a także uzyskania globalnego zasięgu.

Dassault Systèmes pomoże poszerzyć bazę klientów IQMS wykorzystując swoją silną pozycję na rynku SMB dzięki SOLIDWORKS, aplikacjom dostarczanym i wspieranym przez globalną sieć partnerską  Professional Solutions.

- W Westfall Technik koncentrujemy się na innowacjach, projektowaniu i stosowaniu najlepszych praktyk produkcyjnych - powiedział Brian Jones, założyciel Westfall Technik, Inc. - Łączenie atutów IQMS i Dassault Systèmes, to rodzaj innowacji, jaki lubimy obserwować u naszych partnerów. Potencjał IQMS w działaniach produkcyjnych i Dassault Systèmes pod względem projektowania i cyfrowej transformacji jest doskonałym połączeniem dla Westfall Technik. Obecnie używamy IQMS i SOLIDWORKS w wielu lokalizacjach. Z niecierpliwością czekamy na to nowe partnerstwo.

Rozwiązania IQMS są używane przez 1000 klientów, głównie z USA, których 2000 zakładów produkcyjnych w 20 krajach produkuje rozwiązania dla branż: motoryzacyjnej, urządzeń przemysłowych, urządzeń medycznych, towarów konsumpcyjnych i dóbr szybkozbywalnych. Klientami są Westfall Technik, KKSP Precision Machining, AMA Plastics, Donnelly Custom Manufacturing, FlowBelow Aero Inc., Global Interconnect, Inc., Jabil Packaging Solutions, Schnipke Precision Moulding, Steinwall Inc., Scientific, Inc., Sturgis Molded Products, Tribar oraz Ventura Manufacturing Inc. Przychody IQMS za rok 2017 wyniosły około 56 milionów USD.

Transakcja zakupu IQMS zostanie sfinansowana gotówką. Operacja ta podlega zwykłym warunkom, w tym zgodom organów antymonopolowych w Stanach Zjednoczonych. Zamknięcie transakcji planowane jest na początek 2019 roku. Dassault Systèmes korzystał z doradztwa Goldman Sachs i Mintz Levin, IQMS korzystał z pomocy Harris Williams i Weil Gotshal & Manges.

Źródło: Dassault Systèmes



Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska

Marcin
Marcin
*.217.195.136

Wysłany: 2018-12-20 11:30:40

Informacja bardzo ciekawa, bo oznacza, że będzie można korzystać z zestawu połączonych ze sobą aplikacji od jednego i poważnego dostawcy: CAD (z CAM i CAE) + PDM +PLM + ERP. Jak dotąd nikt nie zaoferował niczego podobnego na rynku rozwiązań dostępnych cenowo...