Dassault Systèmes uruchamia Online Marketplace

Dassault Systèmes uruchamia…
Firma Dassault Systèmes poinformowała o oficjalnym uruchomieniu 3DEXPERIENCE Marketplace - zlokalizowanego w sieci ekosystemu, w ramach którego innowatorzy biznesu będą mogli współpracować i dokonywać transakcji z innymi dostawcami produktów i usług przemysłowych.

Znajdujący się w sieci marketplace jest nową platformą handlową, dedykowaną transakcjom z zakresu cyfrowego projektowania, inżynierii i produkcji. Ambicją jego twórców jest przekształcenie branży przemysłowej na wzór największego na świecie marketplace’u, funkcjonującego na rynku konsumenckim, który zmienił archaiczny rynek handlu detalicznego, czy też zmian, jakie w ostatnich latach nastąpiły na rynku usług transportowych.

Przedsiębiorstwa, które poszukują nowych dostawców usług produkcyjnych - w tym usług druku 3D - które umieszczają określone komponenty w ramach ich środowiska projektowego lub zarządzają swoim ekosystemem wybranych dostawców usług i zasobów wewnętrznych, teraz mają dostęp do usług on-demand manufacturing (produkcji na żądanie) oraz intelligent part sourcing (inteligentnego zamawiania części). W efekcie usprawniona zostanie współpraca oraz całkowity proces innowacji.

W momencie uruchomienia 3DEXPERIENCE Marketplace obejmuje 50 firm przemysłowych, posiadających w sumie ponad 500 maszyn i 30 milionów części pochodzących od 600 dostawców - wszyscy są ekspertami w swoich dziedzinach. Ten znajdujący się w środowisku online ekosystem umożliwi iterację specyfikacji projektów i procesów produkcji oraz zagwarantuje, że dana część czy produkt mogą być produkowane, a także zmniejszy ryzyko i liczbę popełnianych błędów.

Dodatkowo pozwoli zarządzać wszystkimi aspektami transakcji pomiędzy kupującym a sprzedawcą, takimi jak płatności, waluty, wystawianie rachunków, a także sporządzać ewidencję transakcji.

- Odrodzenie Przemysłu, którego jesteśmy świadkami, to coś więcej niż digitalizacja procesów produkcji. Na rynku pojawiają się nowi gracze i nowe kategorie rozwiązań, procesów i usług, dla których zrównoważona innowacyjność jest ważniejsza niż efektywność produkcji - powiedział Bernard Charlès, wiceprezes Dassault Systèmes.

- Powstały w oparciu o wprowadzoną na rynek w 2012 platformę 3DEXPERIENCE, która dała początek kategorii business experience platform, 3DEXPERIENCE Marketplace przekształca łańcuch dostaw w łańcuch wartości wytyczający nowe sposoby prowadzenia biznesu, innowacyjny i kreujący wartość dla przemysłu. Zlokalizowane w sieci platformy i marketplace’y zmieniły już handel detaliczny, transport i usługi hotelarskie - dodał Charlès.

PartSupply select component


Źródło: Dassault Systèmes


Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska