Demag Plastics Group ujawnia co pokaże na Plastpolu

Demag Plastics Group ujawnia…
Na targach Plastpol 2012 w Kielcach firma Demag Plastics Group przedstawi standardowe techniki formowania wtryskowego o dużej wydajności.

Tegoroczny Plastpol odbędzie się w terminie 29 maja – 1 czerwca. Demag Plastics Group, jako jeden z wystawców, zaprezentuje kompaktowy system produkcji części optycznych. Firma-córka przedsiębiorstwa Sumitomo (SHI) Demag ustawi też na swoim stoisku wtryskarki Systec i El-Exis SP.

Jak przekonują przedstawiciele firmy, wtryskarki hydrauliczne cały czas odgrywają duże znaczenie na rynku maszynowym. W tym celu Sumitomo Demag oferuje wielofunkcyjne maszyny Systec o sile zamknięcia 350 - 1200 kN z całkowicie hydrauliczną jednostką zamykania, a dla sił zamknięcia 1300 - 20000 kN z jednostką zamykania, która bazuje na konstrukcji dźwigi kolanowej.

Maszyny hydrauliczne charakteryzują się dużą wydajnością produkcyjną. Seria Systec wyposażona jest w liczne dodatkowe komponenty, tak by produkcja prowadzona na niej była ekonomiczna. Posiadany przez nią system chłodzenia i filtrowania activeCool&Clean gwarantuje optymalną jakość oleju i długie okresy jego trwałości.

Funkcja aktywnego zabezpieczenia formy activeQ+ jest dostępna poprzez nowy system sterowania NC5 plus. Dzięki zintegrowanemu pomiarowi energii activeEcon można uzyskać efektywne narzędzie do optymalizacji zużycia energii. Zredukowane zostaje zużycie energii i skrócony jest też czas potrzebny do nagrzania cylindra. Co istotne: dla wersji od 1300 kN z jednostką zamykania bazującą na konstrukcji dźwigi kolanowej, możliwe jest użycie elektrycznego napędu dozowania.

systec demag


Na Plastpolu maszyna Systec o sile zamknięcia 500 kN wytwarzać będzie lupy z poliwęglanu. Czas cyklu dla tego zadania wynieść ma 115 sekund.

Demag zaprezentuje też w jaki sposób zmiennocieplna regulacja temperatury podnosi jakość wytwarzanych elementów.

Pokaże rozwiązanie systemowe służące zmiennocieplnej regulacji cieczy w formach wtryskowych i matrycach do prasowania. Tego typu aktywny system składa się z indywidualnie konfigurowanego urządzenia regulującego temperaturę, a także ze specjalnie rozmieszczonych wkładek matrycowych i elementów form z kanałami chłodzącymi ulokowanymi w warstwie podpowierzchniowej.

Ciekawostką mają być również zintegrowane roboty dla fabrycznie zautomatyzowanych instalacji wtryskowych.

Cała seria takich zintegrowanych robotów SDR w sześciu typach, posiada wszystkie mechaniczne, elektryczne i pneumatyczne złącza do integracji z wtryskarką Systec. Mechanika serii produkcyjnej robotów opiera się na seriach robotów francuskiego producenta Sepro Robotique. Dla sterowania robotami SDR stosuje się panel „Visual 2”, który jest zintegrowany z systemem sterowania NC5 i może być w pełni obsługiwany z jego poziomu. Integracja ta ułatwia obsługę i podnosi wydajność całego systemu.

Ważnym elementem kieleckiej obecności firmy będzie dodatkowo demonstracja maszyn El-Exis. Są one napędzane hybrydowo i wykorzystywane tam, gdzie chodzi o produkcję cienkościennych opakowań na żywność, nakrętek do butelek, kartuszy, doniczek i wiader.

Za sprawą tej szybkobieżnej wtryskarki Demag usadowił się na rynku maszyn do produkcji opakowań na środki spożywcze. Osiągnął nowe obszary zastosowań dla formowania wtryskowego, które w przeszłości były zarezerwowane wyłącznie dla termoformowania, uważanego za szybszą i tańszą metodę.

Na maszynie El-Exis SP w ekonomiczny sposób można wytworzyć nawet cienkościenne kubeczki jednorazowe.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83